Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Pewne przysłowie mówi, że niebo zaczyna się tam, gdzie spełniają się ludzkie tęsknoty. Każdy człowiek odczuwa wewnętrzny głód szczęścia i bezpieczeństwa. To dobrze brzmi, ale jak to wygląda w rzeczywistości?

I Niedziela Wielkiego Postu, wielki post, Jezus, ewangelia, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na I Niedzielę Wielkiego Postu (24.02.2013)

Ostatnia aktualizacja: 24/02/2013; 23:26.

   


"Jezus wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba i wyszedł na górę, aby się modlić. Gdy się modlił, wygląd Jego twarzy się odmienił, a Jego odzienie stało się lśniąco białe." (Łk. 9, 28b.)

Mojżesz, Eliasz rozmawiajš z Jezusem

Pewne przysłowie mówi, że niebo zaczyna się tam, gdzie spełniają się ludzkie tęsknoty. Każdy człowiek odczuwa wewnętrzny głód szczęścia i bezpieczeństwa. To dobrze brzmi, ale jak to wygląda w rzeczywistości? Chodzimy co niedziela na Mszę Świętą, bo tradycja nas do tego obliguje. Uczestniczymy w świętach dla świętego spokoju. A gdzie nasze sumienie?

Przemienienie Pańskie pokazuje, że poza codziennymi problemami istnieje zupełnie inna rzeczywistość, której z utęsknieniem czekamy. Być może tylko podświadomie, ale jednak. Do tej innej rzeczywistości możemy się przybliżyć jedynie w cichej modlitwie. Przemiana życia – jeśli się na nią odważymy – pociągnie za sobą pozytywne zmiany, które pozwolą nam dostrzegać rzeczy, których wielu nie widzi. Ale najpierw musimy zaufać Bogu tak, jak zaufał Abraham.

Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2089 razy
od 22 lutego 2013 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.