Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Jako dzieci jednego Boga i uczniowie Jezusa Chrystusa słuchając dzisiejszej Ewangelii wiemy, że możemy Maryję nazywać naszą Matką. Pozwala nam na to sam Chrystus, który w godzinie męki i śmierci na krzyżu ofiaruje swoją Matkę, swojemu uczniowi.

Uroczystość, NMP, Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Matka, Jan, syn, Jezus, ewangelia, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski (03.05.2013)

Ostatnia aktualizacja: 02/05/2013; 21:04.

   


"Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: Niewiasto, oto syn Twój" (J. 19,25.).

Oto Matka Twoja

Maria Konopnicka - polska poetka, w czasach, gdy naszej Ojczyzny nie było na oficjalnej mapie Europy, napisała takie oto słowa o Matce Bożej:
"Nigdym ja ciebie, ludu, nie rzuciła.
Nigdym od ciebie nie odjęła lica.
Jam po dawnemu, moc twoja i siła, Bogurodzica!"

Jako dzieci jednego Boga i uczniowie Jezusa Chrystusa słuchając dzisiejszej Ewangelii wiemy, że możemy Maryję nazywać naszą Matką. Pozwala nam na to sam Chrystus, który w godzinie męki i śmierci na krzyżu ofiaruje swoją Matkę, swojemu uczniowi. Daje On Maryję jako Matkę nie tylko św. Janowi, który był u stóp krzyża, ale daje Ją każdemu człowiekowi, który ma odwagę uznać się za ucznia Jezusa Chrystusa. A taka odwaga dziś, często staje się synonimem heroizmu.

Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2183 razy
od 1 maja 2013 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.