Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na XXVI Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda

dialog, Bóg, człowiek, nawrócenie, droga zbawienia, Słowo Boże, Niedziela, katechizm Kościoła Katolickiego, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XXVI Niedzielę Zwykłą (28.09.2008)

Ostatnia aktualizacja: 29/12/2008; 12:54.

   


Jakże wspaniale ukazany jest w dzisiejszej Liturgii Słowa, dialog pomiędzy Bogiem, a człowiekiem. Bóg pragnie, aby człowiek zrozumiał konieczność stałego przylgnięcia do dobra, które nadaje sens i wartość naszego życia. Jeśli człowiek zaniedbuje dobro i dopuszcza się grzechu, nie może winić Boga za poddanie się złu, jest ono bowiem owocem własnej przewrotności i niewierności. Nie można sądzić Boga za to, że daje człowiekowi wolność wyboru, dzięki któremu człowiek przybliża się lub oddala od Boga.

Stworzenie Adama - fresk ze sklepienia kaplicy sykstyńskiej: Michał Anioł

Bóg daje człowiekowi, dopóki żyje na ziemi, możliwość nawrócenia i szansę powrotu na drogę zbawienia, ale jedynym warunkiem jest uznanie własnej grzeszności i chęć na nowo przylgnięcia i wytrwania w dobrym. Strzeżmy się w naszym życiu, abyśmy na wezwanie Boga nie odpowiedzieli tylko pozornie, abyśmy nie byli tymi o których Jezus powiedział "Mówią, ale nie czynią". Strzeżmy się pychy, która zaślepia i zabija w nas dobro, która jest największą przeszkodą na drodze do zbawienia, która chce, abyśmy się stali ważniejsi od Boga i zapominali, że On jest Miłością i Pełnią Dobroci.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 18775 razy
od 25 września 2008 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.