Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

W nasze życie wpisuje się postawa czuwania i jest ona powszechnie znana. Czy jako chrześcijanin XXI wieku jestem gotowy na to, że Pan może przyjść? Wydaje się niestety, że w znacznej mierze nasze pokolenie wyłączyło poza margines życia prawdę o przyjściu Pana.

XIX Niedziela Zwykła, gospodarz, gość, złodziej, przypowieść, Bóg, Jezus, ewangelia, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na XIX Niedzielę Zwykłą (11.08.2013)

Ostatnia aktualizacja: 10/08/2013; 23:13.

   


"A to rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie złodziej ma przyjść, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie"( Łk. 12, 40n.)

Jest życie wieczne!

W nasze życie wpisuje się postawa czuwania i jest ona powszechnie znana. Czy jako chrześcijanin XXI wieku jestem gotowy na to, że Pan może przyjść? Wydaje się niestety, że w znacznej mierze nasze pokolenie wyłączyło poza margines życia prawdę o przyjściu Pana. Żyjemy z dnia na dzień według zasady "carpe diem" - chwytaj dzień.

Zapewne interesująca byłaby nasza reakcja, gdyby na skrzyżowaniach i w centrach miast postawić wielkie bilbordy z napisem: "Jest życie wieczne!". Czy potrafilibyśmy się zatrzymać i zastanowić nad naszym życiem? Bo dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że mamy być ludźmi przygotowanymi na przyjście Pana.

Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2023 razy
od 8 sierpnia 2013 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.