Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

"Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi" (Mt. 6,24.) Słowa z dzisiejszej Ewangelii są wezwaniem do tego, żeby w życiu zaufać Bożej Opatrzności. Wydaje się, że bardzo często zapominamy o obecności Boga w naszym życiu i kiedy przychodzą trudne chwile, sytuacje, to próbujemy zaradzić wszystkiemu po swojemu.

VIII Niedziela Zwykła, Jezus, słowo, służba, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na VIII Niedzielę Zwykłą (02.03.2014)

Ostatnia aktualizacja: 01/03/2014; 23:32.

   


"Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi" (Mt. 6,24.)

Krzyż i pienišdze

Słowa z dzisiejszej Ewangelii są wezwaniem do tego, żeby w życiu zaufać Bożej Opatrzności. Wydaje się, że bardzo często zapominamy o obecności Boga w naszym życiu i kiedy przychodzą trudne chwile, sytuacje, to próbujemy zaradzić wszystkiemu po swojemu.

Oczywiście, że bardzo trudno jest biednej rodzinie mówić o Bożej Opatrzności. Niezwykle trudno jest mówić o obecności Bożej osobie, która straciła swoje jedyne, kilkumiesięczne dziecko. Jednak bez względu na wszystko prawda o Bożej Opatrzności jest źródłem jedynej nadziei w najtrudniejszych sytuacjach.

Kiedy przyjdą trudne chwile, to pamiętajmy, że jest Bóg.

dk. Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 1651 razy
od 28 lutego 2014 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.