Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?" Do dziś pielgrzymi w Izraelu mają możliwość, by wejść do grobu brata Marii i Marty - przyjaciół Pana Jezusa. Wtedy każdy niejako na własnej skórze doświadcza dosłownego schodzenia do mogiły wydrążonej w skale.

V Niedziela Wielkiego Postu, Łazarz, Marta i Maria, Jezus, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na V Niedzielę Wielkiego Postu (06.04.2014)

Ostatnia aktualizacja: 06/04/2014; 21:28.

   


"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?" (J. 11, 30n.)

Jezus przy grobie Łazarza

Do dziś pielgrzymi w Izraelu mają możliwość, by wejść do grobu brata Marii i Marty - przyjaciół Pana Jezusa. Wtedy każdy niejako na własnej skórze doświadcza dosłownego schodzenia do mogiły wydrążonej w skale. Wąskie gardło prowadzi do wnętrza grobowca, w którym aż cztery dni przebywał Łazarz. To zejście robi niesamowite wrażenie.

Słowa piątej niedzieli Wielkiego Postu nawiązują wprost do treści jednej z głównych prawd naszej wiary, jaką jest przekonanie o zmartwychwstaniu naszego ciała. Nie kto inny tylko Chrystus jest "zmartwychwstaniem i życiem", a kto w Niego wierzy, to nawet "choćby umarł, żyć będzie" i "nie umrze na wieki". Ta pewność w wierze towarzyszy każdemu chrześcijaninowi. Ona sprawia, że jeszcze bardziej cenimy dar życia, który otrzymaliśmy za pośrednictwem naszych rodziców od Pana Boga.

dk. Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 1691 razy
od 4 kwietnia 2014 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.