Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

"Setnik zaś i jego ludzie, którzy odbywali straż przy Jezusie, widząc trzęsienie ziemi i to, co się działo, zlękli się bardzo i mówili: Prawdziwie, ten był Synem Bożym." Wielki Tydzień to wielka medytacja umierającego na krzyżu Jezusa. Jego królowanie na tym świecie to jedna wielka droga krzyżowa. I w nią wpisany jest też każdy z nas.

VI Niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Palmowa, krzyż, droga krzyżowa, Jezus, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na Niedzielę Palmową (13.04.2014)

Ostatnia aktualizacja: 11/04/2014; 11:22.

   


"Setnik zaś i jego ludzie, którzy odbywali straż przy Jezusie, widząc trzęsienie ziemi i to, co się działo, zlękli się bardzo i mówili: Prawdziwie, ten był Synem Bożym." (Mt. 27, 54.)

Jezus na krzyżu

Wielki Tydzień to wielka medytacja umierającego na krzyżu Jezusa. Jego królowanie na tym świecie to jedna wielka droga krzyżowa. I w nią wpisany jest też każdy z nas. Każdy z nas przechodzi przez ten świat podejmując swój własny krzyż, taki jaki Pan zostawił nam do poniesienia. Może czasem już jesteśmy zmęczeni jego niesieniem i tłumaczeniem sobie, że to już tak w życiu musi być. Może już nie mamy siły go dalej nieść i wydaje się nam, że musimy go z siebie zrzucić. Popatrzmy wtedy na całą naszą życiową drogę, która może jest także drogą krzyżową. I popatrzmy na Niego, na naszego Króla.

dk. Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 1696 razy
od 11 kwietnia 2014 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.