Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

"Jezus wszedł, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana." Pan Jezus przechodzi przez nasze ograniczenia, przez blokady, które ustawiamy latami, by zabarykadować drzwi naszego serca. Przechodzi ponad naszym racjonalnymi argumentami szukanymi na siłę, by nie słyszeć Jego pukania...

Tomasz, niewierny Tomasz, palec, ręce i bok, Miłosierdzie, Jezus, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na II Niedzielę Wielkanocną - Niedzielę Miłosierdzia Bożego (27.04.2014)

Ostatnia aktualizacja: 19/05/2016; 14:15.

   


"Jezus wszedł, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana." (J. 20, 19)

Jezus I Tomasz

Pan Jezus przechodzi przez nasze ograniczenia, przez blokady, które ustawiamy latami, by zabarykadować drzwi naszego serca. Przechodzi ponad naszym racjonalnymi argumentami szukanymi na siłę, by nie słyszeć Jego pukania, by nie widzieć Jego ran, Jego obecności. Przychodzi i przynosi pokój. Ten prawdziwy, który pozwala dotknąć Jego ran. Spokojnie, z miłością. Bez strachu i obrzydzenia. Podnieść palec. Podnieść wzrok. Widzieć rany, dotknąć ich. Ujrzeć Miłość. Najmiłosierniejszą. I uklęknąć przed Miłosiernym w niewypowiedzianej wdzięczności.

dk. Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 1714 razy
od 25 kwietnia 2014 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.