Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

"Kazał tłumom usiąść na trawie, następnie wziął te pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo, odmówił błogosławieństwo i połamawszy chleby, dał je uczniom, uczniowie zaś tłumom" Żyjemy w czasach, w których wielu ludzi ukierunkowanych jest na konsumpcję wierząc, że to właśnie w niej znajdzie prawdziwe szczęście.

Pięć chlebów i dwie ryby, chleb i ryby, rozmnożenie, cuda Jezusa, chleb, ryby, Ewangelia, Jezus, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na XVIII Niedzielę Zwykłą (03.08.2014)

Ostatnia aktualizacja: 03/08/2014; 22:02.

   


"Kazał tłumom usiąść na trawie, następnie wziął te pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo, odmówił błogosławieństwo i połamawszy chleby, dał je uczniom, uczniowie zaś tłumom" (Mt. 14,20).

Pięć chlebów i dwie ryby

Żyjemy w czasach, w których wielu ludzi ukierunkowanych jest na konsumpcję wierząc, że to właśnie w niej znajdzie prawdziwe szczęście. Z drugiej strony sporo osób uświadamia sobie jak bardzo konsumpcjonizm zniewala. Taki już nasz urok, że bez pożywienia giniemy. Ale w pogoni za chlebem, zapominamy o czymś ważniejszym, o tym co pozwoli nam przetrwać nie tylko głód, ból, pragnienie, to pokarm dla naszej duszy, dla naszego sumienia, dla naszej przyszłości.

Jezu Chryste, pozwól nam pokazać, że jesteśmy godni Twej Miłości, że potrafimy się nią dzielić, odnajdując sens w wierze.

O. Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 1705 razy
od 1 sierpnia 2014 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.