Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

"Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona". 1 listopada 1950 r. papież Pius XII ogłosił dogmat, czyli prawdę naszej katolickiej wiary, że Najświętsza Maryja Panna "po zakończeniu ziemskiego życia z ciałem i duszą została wzięta do nieba".

Wniebowzięcie, Maryja Panna, Wniebowzięcie Maryi Panny, Pius XII, dogmat, Matka boska zielna, papież, Ewangelia, Jezus, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (15.08.2014)

Ostatnia aktualizacja: 13/08/2014; 23:20.

   


"Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona". (Mt. 14,25).

Wniebowzięcie Maryi

1 listopada 1950 r. papież Pius XII ogłosił dogmat, czyli prawdę naszej katolickiej wiary, że Najświętsza Maryja Panna "po zakończeniu ziemskiego życia z ciałem i duszą została wzięta do nieba". W Kościołach Wschodnich Wniebowzięcie nazywane jest Zaśnięciem lub Odpocznieniem.

"Lud polski to święto miał zawsze w wielkiej czci. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, lud poświęca kwiaty, zioła i kłosy zbóż. Wierzy, że zioła poświęcone w dniu Wniebowzięcia Maryi za Jej pośrednictwem otrzymują moc leczniczą. Chronią też od chorób i zarazy. Dlatego święto nosi w Polsce nazwę Matki Bożej Zielnej"

O. Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 1650 razy
od 13 sierpnia 2014 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.