Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

"Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je" (Mt. 16,25). Postać Piotr Apostoła wyłania się z dzisiejszego fragmentu Ewangelii na pierwszy plan. Jakże inna jest postawa Piotra w porównaniu z Ewangelią z poprzedniej niedzieli.

XXII Niedziela Zwykła, św. Piotr, Mesjasz, Syn Człowieczy, skała, Kościół, wiara, Ewangelia, Jezus, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na XXII Niedzielę Zwykłą (31.08.2014)

Ostatnia aktualizacja: 29/08/2014; 10:13.

   


"Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je" (Mt. 16,25).

Jezus i Apostołowie

Postać Piotr Apostoła wyłania się z dzisiejszego fragmentu Ewangelii na pierwszy plan. Jakże inna jest postawa Piotra w porównaniu z Ewangelią z poprzedniej niedzieli. Przed tygodniem słyszeliśmy o Piotrze, który mężnie wyznaje wiarę: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego". I słyszy odpowiedź Chrystusa: "Ty jesteś Piotr - Skała i na tej skale zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą". Teraz nadszedł czas na nas, na nasze krzyże. Jeśli oddamy je Jezusowi, to ciężar krzyża da nam nowe spojrzenie na nasze własne życie i życie innych ludzi.

O. Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 1771 razy
od 29 sierpnia 2014 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.