Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

"Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie". Człowiek wobec Boga - któż może powiedzieć, że jest bez grzechu? KoŚciół poleca dziŚ Bożej dobroci, Bożej miłoŚci i Bożemu przebaczeniu tych, co odeszli: Bóg niegdyŚ obmył ich wodą chrztu, teraz niech obmyje ich łaską przebaczenia.

Dzień zaduszny, wspomnienie wszystkich zmarłych, Uroczystość Wszystkich Świętych, święci, świętość, ewangelia, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na XXXI Niedzielę Zwykłą. Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. (02.11.2014r.)

Ostatnia aktualizacja: 02/11/2014; 15:02.

   


"Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie" (J. 14,6).

Cmentarz

Człowiek wobec Boga - któż może powiedzieć, że jest bez grzechu? KoŚciół poleca dziŚ Bożej dobroci, Bożej miłoŚci i Bożemu przebaczeniu tych, co odeszli: Bóg niegdyŚ obmył ich wodą chrztu, teraz niech obmyje ich łaską przebaczenia. Sprawując Eucharystię, KoŚciół nie zaprzestaje wstawiać się za braćmi naszymi, którzy zasnęli z nadzieją zmartwychwstania. Modli się za zmarłych, których wiarę znał jedynie Bóg i za wszystkich, którzy zeszli z tego Świata. DziŚ te słowa nabierają szczególnego znaczenia. Stajemy dziŚ nad grobami krewnych, bliskich, znajomych, przechodzimy obok grobów tylu naszych braci. Niech nam towarzyszą słowa liturgii: „Dla wiernych Twoich Panie, życie zmienia się, ale nie kończy".

o. Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 1553 razy
od 31 października 2014 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.