Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na Niedzielę Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych - O. Tomasz Bajda

Dzień zaduszny, wspomnienie, wiernych, zmarłych, Słowo Boże, Niedziela, katechizm Kościoła Katolickiego, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Niedzielę Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych (02.11.2008)

Ostatnia aktualizacja: 29/12/2008; 12:54.

   


"Dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka. Zdawało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju".

NieboLiturgia dzisiejszej niedzieli wskazuje nam na wiarę i nadzieję w życie wieczne. Dla każdego człowieka wierzącego w Boga, śmierć nie jest przejściem w pustkę czy nicość, lecz w objęcia miłującego Ojca, jest to spotkanie ze Stworzycielem i naszym Bogiem. Każdy chrześcijanin, nie powinien więc lękać się śmierci, lecz powinien pamiętać, że dopóki żyjemy tu na ziemi jesteśmy tylko pielgrzymami, z daleka od Pana, a chwila śmieci jest momentem narodzin dla nieba i życia wiecznego.

Każdy człowiek wierzący "w życiu i śmierci należy do Pana", należymy, więc do Pana, ponieważ On w swojej miłości odkupił i wszczepił nas w siebie. Chrystus, Pan naszego życia, stanie się Panem naszej śmierci, przemieniając ją w życie wieczne. Wspominając dziś naszych bliskich zmarłych, którzy odeszli już, aby otrzymać nagrodę z włodarstwa swego, prośmy dla nich o łaskę zjednoczenia z Chrystusem w tajemnicy śmierci: "Spraw, Boże, aby nasi zmarli bracia i siostry, mogli wejść do chwały z Twoim Synem, który łączy nas wszystkich w tajemnicy Twojej miłości".

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 9505 razy
od 30 października 2008 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.