Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na I Niedzielę Adwentu - O. Tomasz Bajda

Chrystus, boża dziecina, oczekiwanie, adwent, Słowo Boże, Niedziela, katechizm Kościoła Katolickiego, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na I Niedzielę Adwentu (30.11.2008)

Ostatnia aktualizacja: 29/12/2008; 12:54.

   


"Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił".

Wieniec adwentowyRozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny i z utęsknieniem wołamy: "Przyjdź Panie Jezu". Czekamy na naszego Zbawiciela, aby otworzył nam na nowo nasze serca na działanie łaski Bożej w Nim, bowiem zostaliśmy wzbogaceni we wszystko i w Nim otrzymamy wszelkie dary. Jeśli przez okres rozpoczynającego się Adwentu, wypełnimy nasze serca radosnym oczekiwaniem na obchodzenie pamiątki narodzenia się Chrystusa, to Bóg będzie nas umacniał, abyśmy byli bez zarzutu w dzień, kiedy przyjdzie powtórnie w swej chwale. Na wierność człowieka, oczekującego przyjścia swego Pana, Bóg odpowie wiernością i miłością.

Bóg przychodzi do człowieka nieustannie poprzez sakramenty, przez swoje słowo, które głosi Kościół, przez natchnienia i pobudki wewnętrzne, przychodzi w sposób cichy i przemieniający, dlatego tak potrzebny jest każdemu z nas ten okres, zatrzymania się w pędzie codziennego zabiegania, refleksji nad swoim życiem i powołaniem. Odszukajmy w tym czasie to, co zgubiliśmy po drodze, naprawmy to, co uległo zniszczeniu, przygotujmy miejsce Temu, który przychodzi jako mała Boża Dziecina, by zapanował pokój w naszych sercach, rodzinach i całym świecie przenikniętym konfliktami, niesprawiedliwością i nietolerancją.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 8453 razy
od 28 listopada 2008 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.