Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Obecność Jezusa w wodach Jordanu pomiędzy grzesznikami szukającymi oczyszczenia jest dowodem wielkiej delikatności Boga. Chrystus, namaszczony Duchem Świętym i mocą, staje obok człowieka, który jest często "jak nadłamana trzcina i ledwie tlący się płomyk".

Niedziela Chrztu Pańskiego, chrzest Jezusa, Jordan, Duch Święty, ewangelia, Słowo Boże, Andrzej Rodak

Słowo na Niedzielę Chrztu Pańskiego (10.01.2016r.)

Ostatnia aktualizacja: 09/01/2016; 19:38.

   


Obecność Jezusa w wodach Jordanu pomiędzy grzesznikami szukającymi oczyszczenia jest dowodem wielkiej delikatności Boga.

Chrystus, namaszczony Duchem Świętym i mocą, staje obok człowieka, który jest często "jak nadłamana trzcina i ledwie tlący się płomyk".

Chrzest Pański

Chrystus nie krzyczy - "Nie da słyszeć swego krzyku na dworze" jak mówi Izajasz; nie gromi, nie grzmi "z góry" - z nieba rozlega się łagodny głos Ojca wyznający miłość Synowi, a w Nim i każdemu z nas.

Chrystus staje wśród nas, by dając siebie, umocnić nas i wyprowadzić z ciemności grzechu, to znaczy z oddalenia się od Boga.

Jakże wspaniała i pokrzepiająca jest zapowiedź Izajasza, że Mesjasz "nie zniechęci się ani nie załamie" aż utrwali Prawo Boże na ziemi. Z perspektywy wieków możemy podziwiać cierpliwość Boga, a zarazem nabierać pewności, że to Jego dzieło zostanie zrealizowane i to w sposób doskonały.

My doskonale wiemy jakże to idzie mozolnie. Wiemy jak wiele trudności piętrzy się na drodze wprowadzania Prawa Bożego w życie, zwłaszcza prawa Miłości. Chodzi tu zarówno o wymiar indywidualny, jak i wymiar społeczny. To działanie, to wprowadzanie Prawa Bożego w życie, często wymaga heroizmu. Tym cenniejsza jest pewność, jaką wlewa w nasze serca Prorok, że Mesjasz "nie zniechęci się ani nie załamie".

o. Andrzej Rodak MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 1001 razy
od 8 stycznia 2016 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.