Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na II Niedzielę Adwentu - O. Tomasz Bajda

Jan Chrzciciel, głos wołającego na pustyni, Chrystus, oczekiwanie, adwent, Słowo Boże, Niedziela, katechizm Kościoła Katolickiego, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na II Niedzielę Adwentu (07.12.2008)

Ostatnia aktualizacja: 29/12/2008; 12:54.

   


Adwentowa Liturgia Słowa niesie w sobie mocne wołanie, wzywające każdego człowieka na przygotowanie dróg dla przychodzącego Pana.

Św. Jan Chrzciciel - obraz Tycjana. Źródło: wikipedia.org

W Ewangelii na dzisiejszą już II Niedzielę Adwentu, słyszymy słowa Jana Chrzciciela nazywanego głosem wołającego na pustyni: "przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki".

Zgiełk, chęć posiadania dóbr materialnych za wszelką cenę, pęd życia w niewiadomym kierunku, wygody życia nie są sprzyjającym środowiskiem w refleksji nad sensem życia, nie dają możliwości odpowiedniego przygotowania się na przyjście Chrystusa.

Czas Adwentu powinien pogłębić w nas chęć oczekiwania na tę wielką radość w atmosferze milczenia, modlitwy i umartwienia. Tylko w ten sposób człowiek wierzący może przygotować swoje serce na spotkanie z Panem w tajemnicy Bożego Narodzenia. Nieustannie trzeba nam wołać i prostować drogi naszego życia, bo znękany świat, już się niczego nie spodziewa. Mamy przykładem życia, wołać za prorokiem Izajaszem: "Podnieś głos, nie bój się! Powiedz miastom judzkim: Oto wasz Bóg!. Oto Pan Bóg, przychodzi z mocą i ramię Jego dzierży władzę". Przychodzi, aby nas pocieszyć i podnieść z nędzy grzechu.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 16264 razy
od 5 grudnia 2008 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.