Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na III Niedzielę Adwentu - O. Tomasz Bajda

Adwent, III niedziela, Słowo Boże, Niedziela, katechizm Kościoła Katolickiego, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na III Niedzielę Adwentu (14.12.2008)

Ostatnia aktualizacja: 29/12/2008; 12:54.

   


"Bracia zawsze się radujcie. Wszystko badajcie, a co szlachetne zachowujcie. Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 16-22)

Przeżywamy dziś niedzielę radości, a radość ta związana jest przede wszystkim z tego, że jest coraz bliżej do radosnych Świąt Bożego Narodzenia. A przecież tak często zapominamy o tym, że Chrześcijaństwo jest religią radości, tak często zapominamy o tym jak bardzo nas Bóg umiłował. Największą przeszkodą w osiągnięciu przez każdego z nas prawdziwego szczęścia i radości jest zło i każdy popełniony przez nas grzech, który oddala nas o Boga. Każdy grzech rujnuje i uśmierca nasze życie duchowe, nasz dialog z Bogiem.

Smutne i nieszczęśliwe będzie życie człowieka, który nie wykorzysta tego danego nam czasu na nawrócenie i oczyszczenie swego serca, bowiem prawdziwe szczęście i radość możemy przeżywać tylko w bliskości Boga. Dzisiejszy świat na nowo potrzebuje, przyjścia Chrystusa, aby wzmocnić z Nim swoje relacje, które są bardzo powierzchowne, słabo wzmacniane osobistą modlitwą. Jest to czas oczyszczenia i nawrócenia, bowiem Chrystus, którego oczekujemy chce przyjść do serc czystych, przygotowanych na prawdziwą radość i szczęście. Strzeżmy się abyśmy nie zmarnowali tego czasu i nie usłyszeli słów powiedzianych przez Jana Chrzciciela: "Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie" (J 1, 26).

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3151 razy
od 12 grudnia 2008 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.