Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na IV Niedzielę Adwentu - O. Tomasz Bajda

Zwiastowanie, Maryja, Anioł Gabriel, Adwent, IV niedziela, Słowo Boże, Niedziela, katechizm Kościoła Katolickiego, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na IV Niedzielę Adwentu (21.12.2008)

Ostatnia aktualizacja: 29/12/2008; 12:54.

   


W Liturgii Słowa na dzisiejszą już IV Niedzielę Adwentu, ukazuje się w sposób szczególny wiernoć Maryji, w której spełniły się Pisma.

Zwiastowanie. Źródło: Książka Yonge, Charlotte M.: "Religion in the Home" (1913)

Święty Łukasz opisuje bardzo wzniosłą rozmowę anioła z Maryją, która kończy się pokornym "fijat", czyli przyjęciem woli Bożej "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według, twego słowa". Maryja zaufała Bogu i stało się tak, jak jej oznajmił anioł.

Często i w naszym życiu bywa tak, że nasza wiara i zaufanie Bogu jest wystawiane na próbę i tu, Bóg nie zostawia człowieka samego, ale stawia nam za wzór do naśladowania Maryję z jej pokorą i bezgranicznym zaufaniem Bogu. Tylko wiara, czyni człowieka zdolnym do przyjęcia i uwielbienia Tajemnicy Boga, który stał się człowiekiem. Wiara każdego człowieka, winna się więc wzorować na Maryi, która przyjęła rzecz niepojętą "że ma stać się matką pozostając dziewicą, że będąc stworzeniem zostanie Matką Syna Bożego", a dokonała tego z wiarą nie skażoną żadnym zwątpieniem. Odnówmy, więc dziś naszą wiarę zaufanie w dobroć Boga, który nie tylko przychodzi, aby nas zbawić, ale jest również blisko nas w każdej radosnej czy smutnej chwili naszego życia, po to, aby nam pomagać.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 5775 razy
od 19 grudnia 2008 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.