Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na Niedzielę Rodziny Świętej - O. Tomasz Bajda

Święta Rodzina, Jezus, Maryja, Józef, Słowo Boże, Niedziela, katechizm Kościoła Katolickiego, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Niedzielę Rodziny Świętej (28.12.2008)

Ostatnia aktualizacja: 29/12/2008; 12:54.

   


Kościół stawia nam dzisiaj jako wzór do naśladowania Świętą Rodzinę, posyła nas wszystkich do nazaretańskiej szkoły po to, abyśmy od Jezusa, Maryi i Józefa nauczyli się wzajemnego szacunku, miłości i świętości.

Albrecht Dürer, Heilige Familie. Źródło: wikipedia.org

W tak wielu rodzinach dzisiejszego świata zabija się miłość i wzajemną relację przez egoizm, cynizm, krytykę, a wreszcie nienawiść. Z Liturgii Słowa, na dzisiejszą niedzielę dowiadujemy się, że i Święta Rodzina przeżywała wiele problemów i trudności, ale co najważniejsze nie pomniejszyły one ich wzajemnej miłości, lecz jeszcze bardziej ją umocniły. A, stało się to dzięki temu, że Maryja i Józef byli ludźmi głębokiej wiary i wspólnej modlitwy, czego dzisiaj brakuje wielu rodzinom.

Kiedy życie jakiejś rodziny jest podporządkowane prawu Bożemu i żyje według jego zasad, to skłania ono dzieci do poszanowania rodziców, tych zaś do wzajemnej miłości i zrozumienia, do życzliwości wobec swoich dzieci. Czytania biblijne stanowczo podkreślają, że jeśli rodzina nie jest zbudowana na miłości chrześcijańskiej, to trudno jej będzie pokonać wszelkie trudności i zagrożenia jakie niesie ze sobą XXI wiek.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 6593 razy
od 26 grudnia 2008 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.