Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na Niedzielę Chrztu Pańskiego - O. Tomasz Bajda

Chrzest Pański, Jan Chrzciciel, Duch Święty, Bóg Ojciec, Syn Boży, Słowo Boże, Niedziela, katechizm Kościoła Katolickiego, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Niedzielę Chrztu Pańskiego (11.01.2009)

Ostatnia aktualizacja: 08/01/2009; 20:14.

   


"Oto mój Sługa. Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że Duch mój na Nim spoczął" (Iz 42, 1)

Piero della Francesca -  Taufe Christi. Źródło: wikipedia.org

Niedziela Chrztu Pańskiego zamyka okres Bożego Narodzenia i ukazuje nam w sposób jednoznaczny nadanie Jezusowi misji Zbawiciela. Bóg Ojciec i Duch Święty potwierdzają tożsamość Syna Bożego, przedstawiają Go światu, aby świat otwarł się i przyjął posłannictwo jakie niesie ze sobą Chrystus. Wszystkie teksty dzisiejszej Liturgii Słowa ukazują Chrystusa jako napełnionego "namaszczonego Duchem Świętym". Tak jak życie ziemskie Jezusa, rozpoczęło się za sprawą Ducha Św., tak samo życie apostolskie rozpoczyna się przy szczególnym udziale Ducha Św.

Każdy z nas przez sakrament chrztu św. rodzi się do życia w Chrystusie i zostaje niejako powołany do dawania świadectwa swoim życiem o przynależności do Chrystusa. Łaska Chrztu św. pozwala każdemu ochrzczonemu, dać się prowadzić Duchowi Świętemu i wspomaga nas w szukaniu we wszystkim woli Bożej. Chrzest jest tylko początkiem naszego duchowego narodzenia, a nasze dalsze życie powinno iść zgodnie ze wskazaniami jakie daje nam Ewangelia - Księga Życia, aby każdy z nas usłyszał słowa skierowane do Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: "Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie".

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 6810 razy
od 8 stycznia 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.