Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na II Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda

II Niedziela Zwykła, Słowo Boże, Niedziela, katechizm Kościoła Katolickiego, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na II Niedzielę Zwykłą (18.01.2009)

Ostatnia aktualizacja: 16/01/2009; 09:51.

   


"Mów, Panie bo sługa Twój słucha" (1 Sm 3, 10)

Eucharystia - fot. Krzysztof Gawliczek

Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli wskazuje człowiekowi, że każdy chrześcijanin wezwany jest przez Boga do naśladowania Chrystusa, do świętości życia we wspólnocie Kościoła. Bohaterowie dzisiejszych czytań nie tylko sami przyjmują od Boga bezcenny skarb wiary, ale co najważniejsze dzielą się tą wiarą z innymi.

Często zastanawiamy się dlaczego w naszym społeczeństwie jest tylu ludzi zagubionych, nie widzących przed sobą celu życia, wiele jest powodów takiego stanu, ale jedną z przyczyn jest zanik ducha dzielenia się wiarą. Dzisiejszy człowiek nie powinien zamykać się w świecie egoizmu i ułudy, bowiem ta droga prowadzi do rozpaczy.

Konstytucja Dogmatyczna o Kościele w art. 9 mówi: "Bóg chce uświęcać i zbawiać ludzi nie pojedynczo, z wykluczeniem wszelkiej wzajemnej między nimi więzi, lecz uczynić z nich lud, który by Go poznawał w prawdzie i służył Mu w miłości". Człowiek w Kościele nie jest sam. Jest upatrzony przez Chrystusa, wezwany do wspólnoty ludzi wierzących, dlatego jego obowiązkiem jest dzielenie się wiarą jak chlebem z ludźmi głodnymi Boga i Jego nauki.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3194 razy
od 16 stycznia 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.