Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na III Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda

III Niedziela Zwykła, Słowo Boże, Droga do zbawienia, Niedziela, katechizm Kościoła Katolickiego, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na III Niedzielę Zwykłą (25.01.2009)

Ostatnia aktualizacja: 25/01/2009; 09:58.

   


"Daj mi poznać drogi Twoje, Panie" (PS 25, 4)

Droga - fot. Krzysztof Gawliczek

Liturgia Słowa wskazuje dzisiejszej niedzieli, że czas obietnic i oczekiwania na Mesjasza już się wypełnił. Jezus rozpoczyna swoją posługę wśród ludu by ich nauczać i pokazuje im drogę wiodącą ku zbawieniu. Głoszona "bliskość Królestwa Bożego", stanie się własnością każdego człowieka, kiedy ten, przyjmie wezwanie Jezusa i wypełni warunki potrzebne, aby mógł do niego wejść.

Jednym z podstawowych warunków osiągnięcia Królestwa Bożego jest "nawrócenie", głęboka przemiana swego dotychczasowego życia prowadząca do odrzucenia tego wszystkiego co prowadzi do grzechu, co odwraca nas od miłości, względem Boga i bliźniego. Drugim warunkiem jest "wiara w Ewangelię", aby żyć Ewangelią, trzeba nam ją poznać! Każdy z nas został przez Boga powołany do życia, aby wypełnił w nim swoje powołanie. Warto, zatem w tym miejscu zastanowić się nad własnym życiem, czy jesteśmy świadomi powierzonej nam przez Boga misji? Czy po rozpoznaniu swego powołania, konsekwentnie dążymy do jego realizacji?

Na każdym etapie rozpoznawania i realizacji naszego powołania, Bóg daje nam szansę wzrostu, a warunkiem tego rozwoju jest pójście za Chrystusem ze słowami modlitwy jaką dzisiejsza liturgia wkłada w nasze usta: "Naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami, prowadź mnie w prawdzie według Twych pouczeń".

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3630 razy
od 23 stycznia 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.