Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na VII Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda

VII Niedziela Zwykła, Słowo Boże, Jezus uzdrawia, trędowaty, Niedziela, katechizm Kościoła Katolickiego, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na VII Niedzielę Zwykłą (22.02.2009)

Ostatnia aktualizacja: 20/02/2009; 22:13.

   


"Panie, zmiłuj się nade mną; uzdrów mnie, bo zgrzeszyłem przeciw Tobie" (Ps 41, 5).

Jezus uzdrawia paralityka

W czasie dzisiejszej Liturgii Słowa, słyszymy jak Jezus uzdrawia człowieka dotkniętego paraliżem. Człowiek sparaliżowany, unieruchomiony to tak, jakby był zatrzymany w drodze swego ziemskiego pielgrzymowania. W przesłaniu dzisiejszej Ewangelii, owe zatrzymanie to brak miłości, inaczej paraliż spowodowany grzechem, który powoduje unieruchomienie człowieka na drodze własnego rozwoju duchowego. Grzech zatrzymuje człowieka w drodze ku życiu z Bogiem i w Bogu!

"Synu, odpuszczają ci się twoje grzechy" (Mk 2, 5). Chrystus uwalnia człowieka od ciężaru win, które wiązały jego ducha bardziej, niż paraliż obezwładniający członki. Odpuszczenie grzechów potwierdza się widzialnym znakiem, uzdrowieniem ciała "Mówię ci: Wstań, weź swoje łoże i idź do domu" (Mk 10-11). Kolejny już raz, Jezus ukazuje się człowiekowi jako Dawca nowego życia, jako Wybawiciel ludzkości. Bóg jest Bogiem nowego życia, zawsze stojącym blisko człowieka, aby mu pomóc. Bóg jest bardziej wewnątrz nas, niż my sami, możemy to sobie wyobrazić. Jest to więc, sprawą palącą, aby człowiek zdecydował się odpowiedzieć z całą wiernością na wierność Boga, przez swoje "tak" na "tak" Jego. Pan człowiekowi pomoże, a nawet podczas choroby poprawi mu posłanie o czym zapewnia nas psalmista..

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 8818 razy
od 20 lutego 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.