Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na IV Niedzielę Wielkiego Postu - O. Tomasz Bajda

IV Niedziela, Wielki post, Bóg sprawiedliwy, Bóg umiłował świat, Słowo Boże, katechizm Kościoła Katolickiego, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na IV Niedzielę Wielkiego Postu (21.03.2009)

Ostatnia aktualizacja: 20/03/2009; 07:49.

   


"Chwalcie Pana, bo dobry, bo Jego łaska na wieki" (Ps 136, 1)

Jezus Chrystus

Dzisiejsze przesłanie jest wyjątkowo wyraźne. Bóg nie pozwala traktować siebie niepoważnie! Jest niewypowiedzianie cierpliwy, oczekujący powrotu człowieka z manowców życia, a nawet sam pierwszy wychodzi mu na spotkanie. Ale niewolno nam zapominać, że Bóg jest również sprawiedliwy. W dzisiejszej Ewangelii umiłowany uczeń Jezusa, św. Jan przypomina nam niezwykle ważną i pocieszającą sprawę: "Bóg umiłował świat". I w tej logice pozostaje na zawsze niezmienny, wierny jest człowiekowi mimo jego jakże częstej niewierności. Ta Boża miłość bierze ostatecznie górę nad nędzą i zatwardziałością serca człowieka.

Wychodzi Bóg i dziś do każdego z nas, by wezwać do powrotu z wewnętrznej ludzkiej niewoli grzechu, z niewoli różnorodnych uzależnień, do odejścia od postawy buntu i mądrzenia się, bowiem każdy kto uwierzy, nie zginie; kto wierzy w Jezusa ten nie będzie potępiony. Uwierzyć, znaczy pójść za Jezusem, naśladować Go, ale także szukać i odkrywać Go na nowo, to zmienić swój dotychczasowy sposób życia i myślenia, to dać się oświetlić, ogrzać blaskiem Bożej miłości. Taki jest wymiar nawrócenia i przemiany serca. Strońmy więc od zła, bowiem każdy czyn ciemności, obraca się przeciwko nam, godzi w naszą godność i niszczy naszą szlachetność.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 7913 razy
od 20 marca 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.