Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - O. Tomasz Bajda

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, zmartwychwstanie, Jezus, Wielkanoc, drzewo krzyża, ofiara, Chrystus, Słowo Boże, katechizm Kościoła Katolickiego, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (12.04.2009)

Ostatnia aktualizacja: 10/04/2009; 08:52.

   


"Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy, alleluja".

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa

Stajemy się dziś świadkami Zmartwychwstania Pańskiego, które jest przede wszystkim dziełem nieskończonej miłości, w którym Bóg po niesłychanej męce swego Syna wskrzesza Go mocą Ducha Świętego i ustanawia Panem nowej ludzkości i świata. Dzisiejsza Uroczystość jest dla chrześcijan dniem narodzin i umocnienia nadziei. Bóg wskrzeszający Jezusa z martwych jest Bogiem nadziei, nie tylko dalekiej przyszłości, ale i na dziś, na co dzień.

Dawać nadzieję to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może dać drugiemu człowiekowi. Nieśmy więc dziś, tą nadzieję na naszych ustach każdemu człowiekowi, bowiem dzięki niej dokonują się w życiu człowieka "nieprawdopodobne sprawy". Obdarowujmy nadzieją, która pomaga powstać, "obudzić się" , która karze wierzyć, że coś może się zmienić w naszym życiu.

Bracia i Siostry! "W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy", Jezus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał, Alleluja!!!

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 18507 razy
od 10 kwietnia 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.