Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na IV Niedzielę Wielkanocną - O. Tomasz Bajda

Jezus Chrystus, Dobry pasterz, Niedziela, Wielkanocna, Jezus, Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na IV Niedzielę Wielkanocną (03.05.2009)

Ostatnia aktualizacja: 02/05/2009; 21:30.

   


Dzięki zbawczemu dziełu Chrystusa każdy człowiek jest wezwany do uczestnictwa w jednej rodzinie, która Boga ma za swojego Ojca, w jednej owczarni, której pasterzem jest Chrystus, Syn Boga żywego. Rodzina ta utożsamia się z Kościołem, którego kamieniem węgielnym, jak mówi św. Piotr w pierwszym czytaniu dzisiejszej liturgii słowa, jest Jezus.

Jezus Dobry Pasterz

Chrystus Dobry Pasterz, a zarazem Chrystus kamień węgielny, wyraża tę samą rzeczywistość. On jest nadzieją zbawienia dla całego rodzaju ludzkiego, bowiem: "Nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni".

Modlimy się dzisiejszej niedzieli o nowe powołania kapłańskie i zakonne tzn. o nie odrzucanie przez młodych ludzi Bożego wezwania: "Pójdź za Mną, bądź Moim świadkiem", bowiem źle się dzieje w domu gdy brakuje wychowujących rodziców, nie spełnia swej roli szkoła, w której brakuje dobrych pedagogów i niedobrze jest w społeczeństwie, w którym nie ma dobrych kapłanów.

"O Jezu Dobry Pasterzu, przyjmij nasze uwielbienie i pokorne dziękczynienie za wszystkie powołania, których za sprawą Ducha Świętego nieustannie udzielasz swojemu Kościołowi. Pomnażaj liczbę pracowników Ewangelii dla zwiastowania Twojego imienia wszystkim narodom. Otaczaj opieką młodzież naszych rodzin i naszych wspólnot. Udziel jej gotowości i wspaniałomyślności do naśladowania Ciebie. Zwracaj także dzisiaj swoje oczy na młodych i powołaj ich. Dodaj wszystkim powołanym siły, aby opuścili wszystko i wybrali jedynie Ciebie, który jesteś Miłością. Przebacz wahania i niewierności tym, których powołałeś. Wysłuchaj, o Chryste, nasze prośby przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Dziewicy, Twojej Matki i Królowej Apostołów. Amen". (Jan Paweł II)

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 7174 razy
od 1 maja 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.