Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na Uroczystość NMP Królowej Polski - O. Tomasz Bajda

Uroczystość, NMP, Królowej Polski, Matka Boska Częstochowska, Najświętsza, Maria, Panna, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Uroczystość NMP Królowej Polski (04.05.2009)

Ostatnia aktualizacja: 04/05/2009; 10:49.

   


"Nigdym ja ciebie ludu nie rzuciła, nigdym ci swego nie odjęła lica. Ja po dawnemu moc twoja i siła. Bogurodzica". (M. Konopnicka)

Matka Boska Częstochowska

Przeżywając Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, kierujemy nasz wzrok na Jasną Górę, gdzie w swym cudownym wizerunku króluje Matka Boga Człowieka i nasza Matka, Pani Jasnogórska Królowa Polski, aby oddać Jej hołd, cześć i uwielbienie, aby rozważać Jej przywileje, podziwiać Jej piękność i dobroć, aby rozmiłować się w Niej coraz więcej. Dzisiejsza Uroczystość pobudza każdego z nas do synowskiej miłości ku naszej Matce, która nieustannie gotowa jest nam pomagać. Kościół ukazuję nam Ją jako najpewniejszą i najłatwiejszą drogę prowadzącą do Jezusa, Ona jest naszą czułą Matką, Ona jest naszą potężną obroną. Idźmy, więc przez życie pełne problemów i trudnych doświadczeń, z modlitwą maryjną, która jest zdolna nieustannie przemieniać nasze życie.

Maryjo! Królowo Polski jestem, pamiętam, czuwam.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 11263 razy
od 3 maja 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.