Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - O. Tomasz Bajda

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało, procesja, Bóg Ojciec, Duch Święty, Jezus, Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (11.06.2009)

Ostatnia aktualizacja: 09/06/2009; 12:11.

   


"Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który ja dam, jest moje ciało za życie świata".

Procesja Bożego Ciała. Fot. Tomasz Siedlecki

Kościół dziś głosi tajemnicę miłości, którą Jezus posunął do najwyższego stopnia dając nam siebie samego, oddawszy życie za ludzi, daje się im jako pokarm, nie tylko raz, lecz nieustannie, każdego dnia. Trzeba nam, więc Go uwielbiać, dziękować i pożywać jak najczęściej, bowiem staje się dla nas pokarmem na życie wieczne.

Jezus jest zawsze blisko nas, kiedy człowiek niejednokrotnie czuje się osamotniony i nieszczęśliwy, kiedy pyta: Gdzie jest mój Bóg? On zawsze czeka utajony w Najświętszym Sakramencie, aby wysłuchać, pocieszyć i umocnić. Chciejmy dziś towarzyszyć Eucharystycznemu Jezusowi w Jego wizycie po ulicach naszych miast i wsi. Niech procesja, która jest uwielbieniem Boga, podziękowaniem za otrzymane dary, będzie zarazem publicznym wyznaniem naszej wiary i miłości, wobec Boga utajonego w małym kawałku chleba.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 6513 razy
od 9 czerwca 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.