Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na XVI Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda

XVI Niedziela Zwykła, Jezus Dobry Pasterz, dobry pasterz, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XVI Niedzielę Zwykłą (19.07.2009)

Ostatnia aktualizacja: 17/07/2009; 13:40.

   


"Gdy Jezus ujrzał wielki tłum, zdjęła Go litość nad nimi; byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać".

Jezus - Dobry Pasterz

Słowa dzisiejszej Ewangelii, nie były chybia nigdy bardziej aktualne niż dzisiaj! W świecie w którym ludzie czują się zagubieni i osamotnieni. Stanowi to dowód, że współczesny świat nie daje człowiekowi tego co nadaje sens jego życiu. Osamotnienie to unikanie nie tylko ludzi, ale również i Boga, to zamykanie się we własnym świecie, przeżywanie w samotności swoich rozterek, bólów i niepowodzeń.

Lekarstwem na przeżywane ludzkie trudności są słowa dzisiejszego psalmu responsoryjnego: "Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego" (PS 23, 1). Psalm ten ukazuje nam obraz Jezusa, Dobrego Pasterza w którym zagubiony człowiek może odnaleźć wszelkie dobro i sens swojego życia. On opiekuje się powierzonym Mu ludem, broni go przed niebezpieczeństwami, karmi swój lud słowem, ciałem i krwią swoją, aby go umocnić w drodze ziemskiego pielgrzymowania. To sam Jezus uczy nas i daje nam przykład jak otworzyć się na drugiego człowieka. Pomagając innym nie tylko zapomnimy o własnych kłopotach i problemach, ale także tak jak apostołowie wypełnimy misję, do której nas Chrystus powołał.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 14677 razy
od 17 lipca 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.