Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na XVIII Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda

XVII Niedziela Zwykła, Jezus Chrystus, Boża opatrzność, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XVIII Niedzielę Zwykłą (02.08.2009)

Ostatnia aktualizacja: 31/07/2009; 22:42.

   


"Panie, Ty jesteś chlebem życia; kto przychodzi do Ciebie, nie będzie łaknął" (J 6, 35)

Liturgia Słowa na dzisiejszą niedzielę pobudza naszą refleksję nad traktowaniem Boga w naszym życiu. Zastanawiamy się czy, szukamy Jezusa w naszej codzienności tylko dla korzyści doczesnych, czy może bezinteresownie szukamy Jezusa dla samego Jezusa, jako naszego Boga, któremu należy się cześć i uwielbienie. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jakiej Bóg żąda od człowieka, jest to, aby wierzył w Niego, w to, co On czyni dla niego w Jezusie Chrystusie.

Bóg nieustannie, ciągle przychodzi do nas, ale dany znak jest zawsze "na dziś", "na teraz". Istnieje jednak w życiu człowieka problem rozpoznania, odczytania owego znaku "co to jest", "co to znaczy". Co Pan chce przez to konkretne wydarzenie powiedzieć. Niejednokrotnie wyczekuje, czeka na naszą domyślność i inteligencję, niekiedy także chce wypróbować nasze zawierzenie Bożej Opatrzności.

Bądźmy przekonani, że Pan daje nam znaki swej miłości, czuwania nad nami i troski. Bądźmy czujni, by ich nie przeoczyć. Dziękujmy Bogu za każdy znak, i starajmy się go odczytać, bowiem często te znaki są szyframi Jego miłości wobec każdego człowieka. Takim najpełniejszym znakiem obecności Jezusa wśród nas jest Jego Przenajświętsze Ciało, a każdy kto przychodzi do Niego i karmi się Nim, Jego słowem i Eucharystią z żywą wiarą, nie będzie więcej odczuwał głodu ani pragnienia.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2706 razy
od 31 lipca 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.