Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na Uroczystość Wniebowzięcia NMP - O. Tomasz Bajda

Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Maryja Panna, bogarodzica, bogurodzica, Najświętsza, Matka Jezusa, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Uroczystość Wniebowzięcia NMP (14.08.2009)

Ostatnia aktualizacja: 12/08/2009; 07:53.

   


Kościół raduje się dziś z uroczystości Wniebowzięcia NMP, Bóg poprzez Maryję ukazuje nam nasze przeznaczenie. Bogarodzica staje się znakiem tego, co Bóg przygotował dla swoich wyznawców. Maryja ciesząca się chwałą nieba, pielgrzymującemu Ludowi Bożemu, staje się znakiem pewnej nadziei i pociechy. W ludzkiej uwielbionej naturze wielbi Ojca Wszechmogącego i nieustannie wstawia się za nami. Od Niej każdy powinien się uczyć, jak uznawać pokornie własną małość, jak ofiarować się Bogu w całkowitym zaufaniu i jak wierzyć niezłomną wiarą.

Pieter-Paul Rubens; Assumption of the Devine and Holy Virgin Mary - Wikipedia Commons

Przypomina na o tym Sobór Watykański II, w Konstytucji o Kościele: "Matka Jezusa w niebie już doznaje chwały co do ciała i duszy, będąc obrazem i początkiem Kościoła mającego osiągnąć pełnię w przyszłym wieku. Maryja równocześnie tu na ziemi póki nie nadejdzie Dzień Pański, przyświeca Ludowi Bożemu pielgrzymującemu jako znak pewnej nadziei i pociechy" (KK 68).

Wystarczy nam oddać się Jej w opiekę, wystarczy nam prosić Ją o wstawiennictwo i zaufać, że Jej boski Syn Jezus Chrystus, nie zdoła odmówić niczego swojej Matce, Tej którą wychwala Niebo i Ziemia.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 6023 razy
od 12 sierpnia 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.