Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na XX Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda

XX Niedziela Zwykła, Bóg Trójjedyny, Trójca Święta, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XX Niedzielę Zwykłą (16.08.2009)

Ostatnia aktualizacja: 13/08/2009; 08:06.

   


Stajemy dziś wobec istoty chrześcijaństwa, wobec tajemnicy absolutnej miłości, przede wszystkim życia dla innych. Cała tajemnica Boga Trójjedynego streszcza się w "byciu dla". Już samo życie wewnątrz Trójcy Świętej polega na wzajemnych relacjach, wzajemnym oddaniu. Chrześcijaństwo jest więc religią życia, rozważamy tę prawdę, zwłaszcza teraz gdy hasło roku liturgicznego brzmi: "Otoczmy troską życie".

Jezus Chrystus

Swoim życiem podzielił się z nami Bóg w Jezusie Chrystusie, który przyszedł na ziemię, "...by życie mieli i mieli je w obfitości" (J 10, 10). Głosił Ewangelię życia, najpierw tego Bożego życia na ziemi, a następnie ukazywał ostateczną perspektywę dla człowieka wierzącego, którą jest nie kończące się życie w Bogu, czyli życie wieczne.

Postępowanie chrześcijanina powinno pokazywać, że nie żyje on już tylko dla siebie, zamknięty w ciasnym kręgu doczesności, ale dla Chrystusa i drugiego człowieka, ponieważ wszystko w chrześcijaństwie jest dla życia i prowadzi ku życiu, wiecznemu w zjednoczeniu z Bogiem naszym Stwórcą.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 5576 razy
od 14 sierpnia 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.