Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na XXIII Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda

XXIII Niedziela Zwykła, ręka boża, boże przykazania, człowiek, Bóg, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XXIII Niedzielę Zwykłą (06.09.2009)

Ostatnia aktualizacja: 04/09/2009; 14:52.

   


W swoim Synu Jezusie Chrystusie, Bóg ma ręce by nimi dotykać człowieka, ma twarz zwróconą ku synom i córkom tej ziemi, o czym mówi nam dzisiejsza Liturgia Słowa. Zdawać by się nam mogło, że Bóg leczył będzie przede wszystkim duszę człowieka. Tymczasem Zbawiciel wyciąga rękę, by uzdrowić chromego, ułomnego, głuchego, sprawia że dotknięcie się Go powoduje przemianę życia niejednego grzesznika. Bóg jakby przechodzi przez ciało, by następnie dotknąć, uleczyć duszę człowieka.

Ręka Boża

Tak czynił i tak czyni Jezus, nie uciekał przed cierpiącym ciałem, nie uważał za niestosowne, by dotykała Go grzeszna kobieta, w Jezusie Bóg jest dla nas w zasięgu ręki, by nas leczyć i umacniać, by dawać nadzieję.

Ważnym jest aby, pozwolić się dotknąć przez Jezusa, by pozostawać w zasięgu Jego ręki, by spojrzeć w Jego Boskie, pełne miłości oczy, by dać się uzdrowić na ciele i duszy, by otworzyć swoje serce na działanie uzdrawiającej Bożej łaski.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 5358 razy
od 4 września 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.