Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na XXIV Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda

XXIV Niedziela Zwykła, ręka boża, boże przykazania, człowiek, Bóg, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XXIV Niedzielę Zwykłą (13.09.2009)

Ostatnia aktualizacja: 11/09/2009; 13:57.

   


Liturgia Słowa na dzisiejszą niedzielę przybliża nam osobę Chrystusa jak Syna Człowieczego. Oznacza to, że z Jego przyjściem nastąpiła pełnia czasów, że Królestwo Boże zamieszkało pośród nas. Odtąd mamy świadomość realnej bliskości Chrystusa i tę prawdę, że Syn Człowieczy to Syn Maryi z Nazaretu, znający ludzkie życie niejednokrotnie przepełnione bólem i cierpieniem.

Maryja z Dziecištkiem

Z misją Syna Bożego nierozerwalnie złączone jest cierpienie. Chrystus chce tę misję wypełnić do końca, taka jest konsekwencja tajemnicy Wcielenia, umiłował bowiem swoich na świecie po sam krzyż, na którym dzięki cierpieniu odniósł zwycięstwo. Chrześcijanin wierzy nie tylko w Jezusa Chrystusa, który umarł, ale w Chrystusa Zmartwychwstałego, który żyje i działa pośród nas.

Podjęcie krzyża, który nas w życiu spotyka, nie jest sprawą łatwą, ale jeśli złączymy go z krzyżem Chrystusa nie zakończy się ono bólem, cierpieniem i śmiercią, ale zwycięstwem, naszym zmartwychwstaniem.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 9028 razy
od 11 września 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.