Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Karolu, jesteś wielki - oratorium kamilianina o. Carlo Colafranceschi. Z okazji 32. rocznicy wyboru metropolity krakowskiego na Stolicę Piotrową , zapowiedziano na dzień 16 października światową prapremierę oratorium o Karolu Wojtyle. Uroczystość odbędzie się w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego "in Sassia" w Rzymie.

Karolu, jesteś wielki, oratorium, kamilianina, o. Carlo Colafranceschi

Karolu, jesteś wielki - oratorium kamilianina o. Carlo Colafranceschi

Ostatnia aktualizacja: 12/10/2010; 23:07.
   


Z okazji 32. rocznicy wyboru metropolity krakowskiego na Stolicę Piotrową, zapowiedziano na dzień 16 października światową prapremierę oratorium o Karolu Wojtyle. Uroczystość odbędzie się w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego "in Sassia" w Rzymie.

Jan Paweł II po wyborze na Stolicę Piotrową
Jan Paweł II po wyborze na Stolicę Piotrową

Utwór na solistów, chór i orkiestrę symfoniczną, noszący tytuł "Sei Grande Karol" (Karolu, jesteś wielki) został napisany przez Kamilianina o. Carlo Colafranceschi, zaś za pulpitem dyrygenckim stanie Ezio Monti. Dzieło przypomina najważniejsze etapy pontyfikatu Jana Pawła II. Koncert będzie transmitowany na żywo przez katolicką telewizję TelePace...

Źródło: st (KAI/RV)/ms

Koncert będzie można obejrzeć na stronie http://www.telepace.it/webtv.php. Po wejściu na stronę należy zainstalować dodatek ActiveX i po chwili pokaże się program "na żywo".

Stronę wyświetlano 4044 razy
od 12 października 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.