Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy telewizyjnej z o. Arkadiuszem Nowakiem - Prowincjałem Zakonu Kamilianów, prezesem Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, nagranej z okazji Światowego Dnia AIDS.

Światowy Dzień AIDS, o. Arkadiusz Nowak, HIV, wywiad, reportaż

Światowy Dzień AIDS

Ostatnia aktualizacja: 19/05/2016; 14:12.
   


O. Arkadiusz NowakZapraszamy do obejrzenia rozmowy telewizyjnej z o. Arkadiuszem Nowakiem - Prowincjałem Zakonu Kamilianów, prezesem Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, nagranej z okazji Światowego Dnia AIDS.

W tym roku mija 25 lat od pierwszego przypadku wykrycia zakażenia wirusem HIV w Polsce. Szacuje się, że od początku wybuchu epidemii na świecie wirusem zakaziło się 68 milionów ludzi - nadal żyje z nim 33 miliony osób.

W Polsce zakażonych ogółem jest ok. 13 tys. osób. Szacuje się, że ok. 20 tys. osób nie wie o swoim zakażeniu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, w którym pacjenci z HIV/AIDS mają zapewnioną bezpłatną opiekę medyczną, leki i brak kolejek do leczenia (obecnie terapii antyretrowirusowej poddanych jest 4789 pacjentów w tym 135 dzieci - dane na dzień 15.11.2010 r.). W Polsce istnieje kilkanaście punktów diagnostyczno - konsultacyjnych gdzie można anonimowo przeprowadzić test na HIV oraz skorzystać z pomocy specjalistów. Nasze działania są doceniane na arenie międzynarodowej.

Zobacz wywiad na stronach Telewizji Polskiej

Zobacz także:
http://www.prawapacjenta.pl/

Stronę wyświetlano 2956 razy
od 6 grudnia 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.