Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Prawdą jest, że człowiek uczy się całe swoje życie. Każdego dnia odkrywamy w sobie nowe możliwości i umiejętności, podejmujemy wyzwania, które czasami zdają się nas przerastać. Nie mając doświadczenia w pisaniu projektów, zdecydowaliśmy spróbować.

solidarność, Ambasada Polska w Tbilisi, gruzja, Kamilianie, Tbilisi, ośrodek, niepełnosprawni, misje w Gruzji

Solidarność to nie polityka

Ostatnia aktualizacja: 16/12/2010; 08:01.
   


Prawdą jest, że człowiek uczy się całe swoje życie. Każdego dnia odkrywamy w sobie nowe możliwości i umiejętności, podejmujemy wyzwania, które czasami zdają się nas przerastać. Nie mając doświadczenia w pisaniu projektów, zdecydowaliśmy spróbować.

Na początku 2010 roku Ambasada Polską w Tbilisi przedstawiła propozycje konkursów, dzięki którym można było uzyskać fundusze na konkretny cel. Ojciec Paweł postanowił napisać i zgłosić projekt mający na celu zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla budującego się Centrum Rehabilitacyjnego dla Osób Niepełnosprawnych. Wyposażenie centrum w sprzęt rehabilitacyjny, byłoby bardzo dobrą przyszłościową inwestycją.

Solidarność to nie polityka

Nad przygotowaniem projektu pracował cały zespół przez wiele dni. Była to jednocześnie nauka pisania projektu, która nie skończyłaby się powodzeniem bez wsparcia wielu ludzi. Wspomnę tylko o Rafale, którego wskazówki okazały się niezwykle cenne. Jak zawsze początki są trudne, ale dzięki temu, że towarzyszy nam wiara w to, co się robi, można osiągnąć sukces i spełnić założony przez siebie cel.

Po kilku tygodniach dotarła do nas wspaniała informacja o tym, że nasz trud się opłacił i dostaniemy dofinansowanie umożliwiające zakup bardzo potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego. To kolejny krok prowadzący do zrealizowania największego z marzeń, jakie wszyscy pokładają w otwarciu Centrum dla Osób Niepełnosprawnych.

Solidarność to nie polityka

Zanim jednak sprzęt rehabilitacyjny dotarł na gruzińską ziemię, trzeba było pokonać wiele skomplikowanych i mniej trudnych procedur. Po pierwsze zakup w Polsce. I tu z pomocą przyszła nam Katarzyna Krzempek, której bardzo dziękujemy!!!! Następnie sprowadzenie sprzętu do Gruzji. Pomimo drobnych problemów, jakie spotkały Ojca Pawła, cały sprzęt dotarł do miejsca swojego przeznaczenia. Dziękujemy br. Robertowi za okazaną pomoc!!!

Nowe gabinety zostały utworzone w Poliklinice, w czterech pomieszczeniach, jakie zostały nam udostępnione dla potrzeb fizjoterapii, powstały salki. Na sali gimnastycznej będą przeprowadzane zabiegi fizykoterapeutyczne. W małej salce znajdują się tablice do ćwiczeń manualnych, usprawniające możliwości rąk. W kolejnym pomieszczeniu stanęła kabina UGUL służąca do ćwiczeń czynnych w odciążeniu jak również bieżnia i rowerki. Wypoczęta po trzymiesięcznym pobycie w Polsce, zabrałam się do pracy. Wszyscy podopieczni, jak również my - personel medyczny byliśmy zachwyceni nowymi możliwościami, jakie niesie za sobą powstanie tego miejsca.

Solidarność to nie polityka

13 grudnia 2010 zaszczycił nas swoją obecnością Wiceminister Spraw Zagranicznych Polski pan Krzysztof Stanowski, który wraz z Panią Ambasador Urszulą Doroszewską otworzył nowe gabinety rehabilitacyjne. W swoim przemówieniu pan minister podkreślił, iż każdemu Polakowi bardzo bliskie sercu jest słowo "SOLIDARNOŚĆ", które nie jest związane z polityką, ale z wrażliwością na cierpienia drugiego człowieka.

W obecności wielu zacnych zaproszonych gości, Sekretarz Nuncjatury Apostolskiej w Gruzji Don. Filippo Ciampanelli dokonał poświęcenia pomieszczeń i sprzętu, polecając Bożej Opatrzności przyszłych pacjentów.

Don Filippo, wyrażając w imieniu Nuncjusza Apostolskiego Claudio Gugerotti , wdzięczność Narodowi Polskiemu za tak wspaniały dar, przypomniał zgromadzonym gościom, iż Kamiliański Ośrodek Zdrowia powstał na życzenie wielkiego Polaka- Sługi Bożego Jana Pawła II.

Solidarność to nie polityka

O. Paweł w imieniu Kamilianów i Córek św. Kamila podziękował Panu Bogu i wszystkim Polakom, którzy przyczynili się do realizacji tego tak potrzebnego na gruzińskiej ziemi ośrodka rehabilitacji.

Podopieczni Domu Św. Kamilla przygotowali z tej okazji krótki występ artystyczny.

Przed nami kolejny etap w drodze rozwijania rehabilitacji w Gruzji, rozwijania siebie, swoich możliwości.

Małgorzata Foryt
Stronę wyświetlano 3532 razy
od 16 grudnia 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.