Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Hutkach powstał w 1991 roku na terenie byłej jednostki wojskowej. Początki Zakładu nie były łatwe, zwłaszcza, że budynki przejęte od wojska były w bardzo złym stanie i wymagały generalnego remontu.

Zakład, Opiekuńczo - Leczniczy, Ojców Kamilianów, w Hutkach, Józef Chomik, Franciszek Bieniek,

Prezentujemy Zakład Opiekuńczo - Leczniczy Ojców Kamilianów w Hutkach

Ostatnia aktualizacja: 18/03/2011; 10:25.
   


Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Hutkach powstał w 1991 roku na terenie byłej jednostki wojskowej. Początki Zakładu nie były łatwe, zwłaszcza, że budynki przejęte od wojska były w bardzo złym stanie i wymagały generalnego remontu. Cały obiekt składał się z dwóch budynków głównych i pomieszczenia gospodarczego. Wszystko wymagało przystosowania do potrzeb chorych i opiekującego się nimi personelu. Początkowo pensjonariuszami ZOL-u byli wyłącznie mężczyźni, którzy przebywali na jednym oddziale.

Pierwszego sierpnia 1993 roku, na mocy dekretu Prowincjała O. Franciszka Bienia i wojewody katowickiego, dyrektorem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego został mianowany O. Józef Chomik (funkcję tę piastuje do chwili obecnej). W tym samym roku zaczął funkcjonować kolejny oddział i liczba podopiecznych znacznie się powiększyła. W październiku 1993 roku rozpoczęto budowę pralni zakładowej usytuowanej pomiędzy blokiem B1 a kotłownią. W tym samym czasie ruszyły także prace przy nadbudówce nad oddziałem pierwszym. Pralnia została oddana do użytku w lutym 1995 r. Razem z nią funkcjonować zaczęło pierwsze piętro, dzięki czemu oddział został powiększony o dodatkowe pokoje i łazienki.

W styczniu 1994 roku ks. bp. Adam Śmigielski, ordynariusz diecezji sosnowieckiej poświęcił zakładową kaplicę, w której znalazło się 56 miejsc siedzących oraz dodatkowe miejsca dla pacjentów na wózkach.

W 1996 roku przebudowany i nadbudowany został budynek B2. W wyniku tego stał się o wiele bardziej funkcjonalny i przebywa w nim większa ilość pensjonariuszy.

W 1999 roku została rozpoczęta budowa łącznika pomiędzy obydwoma budynkami. Było to bardzo duże przedsięwzięcie i trwało odpowiednio długo. W końcu, w 2005 roku łącznik został ukończony i oddany do użytku.

Dziś mieszczą się w nim:

  1. na parterze - pomieszczenia administracji i gabinet stomatologiczny.
  2. na I piętrze - duża kaplica i pomieszczenia rehabilitacji.
  3. na II piętrze - sala konferencyjna, chór do kaplicy i apteka.

Obecnie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Ojców Kamilianów obejmuje opieką 120 pensjonariuszy i zatrudnia 90 pracowników.

Zapraszamy na stronę internetową: http://www.zolhutki.info

Stronę wyświetlano 6906 razy
od 18 marca 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.