Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

W Światowym Dniu Cukrzycy Polskie Towarzystwo Diabetologiczne wręczyło Nagrody "Bene Melitus", honorujące osoby wyróżnione za działalność na rzecz osób chorych z cukrzycą. Nagrodę przyznano ks. Arkadiuszowi Nowakowi, prezesowi IPPEZ, pomysłodawcy "Koalicji na rzecz Walki z Cukrzycą" oraz Jerzemu Owsiakowi prezesowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP)

Nagroda, Bene Melitus, o. Arkadiusz Nowak

Nagroda 'Bene Melitus' dla o. Arkadiusza Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 18/11/2011; 14:49.
   


W Światowym Dniu Cukrzycy Polskie Towarzystwo Diabetologiczne wręczyło Nagrody "Bene Melitus", honorujące osoby wyróżnione za działalność na rzecz osób chorych z cukrzycą. Nagrodę przyznano ks. Arkadiuszowi Nowakowi, prezesowi IPPEZ, pomysłodawcy "Koalicji na rzecz Walki z Cukrzycą" oraz Jerzemu Owsiakowi prezesowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP).

Nagroda 'Bene Melitus' dla o. Arkadiusza Nowaka

Za Rynekzdrowia.pl: "Podczas konferencji prof. Leszek Czupryniak, prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, wręczył nagrody PTD "Bene Melitus" ks. Arkadiuszowu Nowakowi, pomysłodawcy "Koalicji na rzecz Walki z Cukrzycą", oraz Jerzemu Owsiakowi prezesowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP).

Jak tłumaczył prof. Czupryniak, z inicjatywy prowadzonego przez ks. Arkadiusza Nowaka Instytutu Praw Pacjenta, powstała "Koalicja na rzecz Walki z Cukrzycą", dzięki której zwiększył się poziom świadomości społecznej na temat cukrzycy.

- Jestem od lat w swojej działalności społeczno-publicznej przekonany o tym, że wszelkie działania wspólne, szczególnie dotyczące troski o pewną grupę chorych, są o wiele lepsze i ważniejsze, niż działanie w pojedynkę - powiedział ks. Arkadiusz Nowak odbierając nagrodę.

Wręczając nagrodę Jerzemu Owsiakowi, prof. Czupryniak podkreślał, że zaangażowanie WOŚP w program udostępniania pomp insulinowych dla dzieci i młodzieży był akcją bezprecedensową na skalę europejską. Dodał, że działania WOŚP zmusiło władze naszego kraju do wprowadzenia tego leczenia.

- To żona, która zajmuje się w Fundacji obszarem medycznym, przekonała mnie 7 lat temu, że może to być działanie wręcz rewolucyjne i przy okazji może dokonać się wiele pozytywnych zmian - tak się stało. Dzięki temu mogliśmy kupić 2,9 tys. pomp, stając się liderem światowym w leczeniu dzieci - mówił dziękując za nagrodę Jerzy Owsiak."

źródło: http://www.prawapacjenta.pl/
Stronę wyświetlano 2974 razy
od 18 listopada 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.