Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Z okazji Światowego Dnia Chorego w dniach 10 - 11 lutego w Warszawie odbyło się VI ogólnopolskie spotkanie liderów organizacji pacjentów, organizowane przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej oraz Zakon Posługujących Chorym.

VI Forum Liderów Organizacji Pacjentów, Bartosz Arłukowicz, Maciej Dworski, Jakub Szulc, starość, Cezary Włodarczyk, Choroby mózgu, Grzegorz Opala, Prawa pacjenta w UE, Teresa Petragolini

VI Forum Liderów Organizacji Pacjentów

Ostatnia aktualizacja: 16/02/2012; 14:40.
   


Z okazji Światowego Dnia Chorego w dniach 10 - 11 lutego w Warszawie odbyło się VI ogólnopolskie spotkanie liderów organizacji pacjentów, organizowane przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej oraz Zakon Posługujących Chorym - Ojcowie Kamilianie. Uczestnikami konferencji byli liderzy ponad 150 organizacji pacjenckich.

VI Forum Liderów Organizacji Pacjentów, Fot. Jacek Waszkiewicz
Fot. Jacek Waszkiewicz

Pierwszego dnia z uczestnikami konferencji spotkał się z Minister Zdrowia - Bartosz Arłukowicz oraz wiceprezes Narodowego Funduszu Zdrowia - Maciej Dworski. Obecny był także sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia - Jakub Szulc. Podczas spotkania przedstawiciele organizacji pacjentów z całej Polski mieli szansę zadać pytania gościom, przedstawić im swój punkt widzenia i zwrócić uwagę na problemy z jakimi borykaja się na co dzień.

Podczas drugiego dnia, uczestnicy konferencji mieli okazje wysłuchać następujących wykładów:

  1. "Starzenie się, starość - cele życiowe", prof. Cezary Włodarczyk - Uniwersytet Łódzki
  2. "Choroby mózgu w wieku podeszłym", prof. Grzegorz Opala - Śląski Uniwersytet Medyczny
  3. "Prawa pacjenta w UE w świetle badań przeprowadzonych przez ACN w 2010r.", Teresa Petragolini - Dyrektor Active Citizenship Network

W programie znalazł się także spektakl edukacyjny wieloaspektowo przedstawiający sytuację pacjenta pt: "Okiem anioła". Spektakl przygotowała dr Katarzyna Korpolewska z Profesja Consulting.

Światowy Dzień Chorego jest szczególną okolicznością do integracji środowiska organizacji, stowarzyszeń i fundacji działających dla dobra pacjentów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii na stronie: http://www.prawapacjenta.eu/index.php?pId=3071

Konferencja jest częścią projektu "Szkolenie liderów organizacji i stowarzyszeń pacjentów, jako istotny element edukacji obywatelskiej w efektywnym dochodzeniu i egzekwowaniu praw pacjentów".

Projekt realizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Stronę wyświetlano 1581 razy
od 16 lutego 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.