Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w tym roku przypadło w niedzielę. Jak co roku jednak, 8 września, niezależnie od dnia tygodnia, obchodziliśmy nasze zakonne radości. Już po godzinie 9.00 do Taciszowa zaczęli przyjeżdżać goście do naszych najmłodszych współbraci. To oni cieszyli się złożeniem pierwszej profesji zakonnej oraz przyjęciem habitu - stroju zakonnego.

śluby, zakonne, śluby zakonne, Mariusz Banaszek, Michał Bronkiewicz i Christian Andrianarisoa, Tomasz Ciesielski, Grzegorz Piskorz, Jean Martial Randrianandrasana, Eluard Brudo Anselme Rakotazafy, Kamilianie, ojcowie, biskup, Andrzej Czaja

Jeszcze chwila wspomnienia - Śluby zakonne 2013

Ostatnia aktualizacja: 18/09/2013; 11:28.
   


Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w tym roku przypadło w niedzielę. Jak co roku jednak, 8 września, niezależnie od dnia tygodnia, obchodziliśmy nasze zakonne radości. Już po godzinie 9.00 do Taciszowa zaczęli przyjeżdżać goście do naszych najmłodszych współbraci. To oni cieszyli się złożeniem pierwszej profesji zakonnej oraz przyjęciem habitu - stroju zakonnego. Ich starsi współbracia - Mariusz Banaszek, Michał Bronkiewicz i Christian Andrianarisoa składali śluby wieczyste. W czasie tej samej uroczystości także kilku naszych współbraci śluby odnawiało.

Msza święta rozpoczęła się w naszym parafialnym kościele taciszowskim o godzinie 10.30. Głównym celebransem, jak zawsze w czasie takich uroczystości, był o. Prowincjał Arkadiusz Nowak. Mimo niedzieli, ojcowie współkoncelebrujący Eucharystię przybyli dość licznie. Nie zabrakło także w tym gronie proboszczów naszych braci składających śluby. Po odczytanej Ewangelii - Tomasz Ciesielski, Grzegorz Piskorz, Jean Martial Randrianandrasana oraz Eluard BRudo Anselme Rakotazafy jako kandydaci do złożenia pierwszej profesji zostali wyczytani przez swojego byłego ojca magistra. Następnie ojciec Wiceprowincjał odczytała nazwiska kandydatów do złożenia wieczystych ślubów zakonnych. Potem nastąpiła homilia. Ojciec Prowincjał podkreślił w niej wagę składanych ślubów a także zaproszenie samego Pana Boga do realizacji powołania w pięknym charyzmacie zakonnym - służby chorym nawet z narażeniem życia - bez uprzedzeń, bez kategoryzowania naszych bliźnich. Potem miało miejsce samo złożenie ślubów, przywdzianie habitów, odnowienie profesji zakonnej.

To największe przeżycie dla młodego zakonnika, gdy oddaje się Panu Bogu do dyspozycji na wieczność. To przeżycie, gdy zakłada poświęcony habit na swoje ramiona, jeszcze przy pomocy innych współbraci. Przeżywamy i my, zakonnicy nieco starsi, gdy wspominamy z naszego życia te wydarzenia właśnie - jakże piękne i wzniosłe. Życzymy wszystkim współbraciom wytrwałości na drodze realizacji swego powołania, radości ze służby człowiekowi choremu. Niech Matka Boża Uzdrowienie Chorych i święty Kamil prowadzą Was po wszystkich ścieżkach życia zakonnego. Szczęść Boże na teraz i potem!

Śluby zakonne 2013 Śluby zakonne 2013 Śluby zakonne 2013 Śluby zakonne 2013
Śluby zakonne 2013 Śluby zakonne 2013 Śluby zakonne 2013 Śluby zakonne 2013
Śluby zakonne 2013 Śluby zakonne 2013 Śluby zakonne 2013 Śluby zakonne 2013


Stronę wyświetlano 4449 razy
od 18 września 2013 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.