Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Od samego początku istnienia naszego kamiliańskiego domu pomocy w Zabrzu (a w tym roku osiągnęliśmy dojrzałość - mamy 18 lat istnienia) celebrujemy ten dzień wraz z naszymi chorymi i pracownikami, zaproszonymi gośćmi i władzami miasta Zabrze.

Obchody, Dzień Chorego, Światowy Dzień Chorego, Dom Pomocy Społecznej, ul. Cisowa 6, Zabrze, Andrzej Chorążykiewicz

Światowy XXII Dzień Chorego 11 luty 2014 r. w Domu Pomocy Społecznej prowadzony przez Zakon kamilianów na ul. Cisowej 6 w Zabrzu

Ostatnia aktualizacja: 14/02/2014; 13:00.
   


Od samego początku istnienia naszego kamiliańskiego domu pomocy w Zabrzu (a w tym roku osiągnęliśmy dojrzałość - mamy 18 lat istnienia) celebrujemy ten dzień wraz z naszymi chorymi i pracownikami, zaproszonymi gośćmi i władzami miasta Zabrze.

Triduum przed świętem to specjalne nabożeństwa do MB z Lourdes, z błogosławieństwem lourdzkim oraz uroczysta celebra Sakramentu Chorych. 75 naszych mieszkańców w tym roku przyjęło ten Sakrament w przededniu głównej uroczystości.

Sam dzień to uroczysta Msza św. w naszej domowej kaplicy - uczestniczyli nasi mieszkańcy, pracownicy, woluntariusze i zaproszeni goście z O. Maciejem Adamczewskim proboszczem i przełożonym z Taciszowa (wygłosił Słowo Boże), z ks. Dziekanem Józefem Doroszem, z proboszczem parafii św Antoniego ks. Bogusławem Sytym, z O. Andrzejem Chorążykiewiczem - dyrektorem naszego domu pomocy, z o. Mariuszem Kwiatkowskim - kapelanem i terapeutą religijnym w naszym domu, z v-prezydentem Miasta Zabrze Janem Pawluchem i innymi gośćmi.

Wspólny uroczysty obiad, przedstawienie w wykonaniu naszych mieszkańców i pracowników "Przeżyjmy to jeszcze raz", potem wspólna zabawa (zespół Bernardety Kowalskiej z Przyjaciółmi) - to główne akcenty tego uroczystego dnia. We wspólnym świętowaniu uczestniczyło aktywnie 60 mieszkańców (w tym ok. 35 na wózkach inwalidzkich), prawie wszyscy pracownicy ok. 50 osób oraz zaproszeni goście - 20 osób.

Radowaliśmy się kolejnym czasem budowania wspólnoty ludzi chorych cierpiących, niepełnosprawnych, tych którzy im posługują na codzień oraz ludzi im życzliwych i przyjaznych. O naszym świętowaniu ukazała się migawka w lokalnej telewizji Zabrze w dniu 11 lutego 2014.r. (www.tvz.pl).

O. Andrzej Chorążykiewicz MI
dyrektor
domu pomocy społecznej
Dzień Chorego 2014 w Domu Pomocy Społecznej prowadzony przez Zakon kamilianów na ul. Cisowej 6 w Zabrzu Dzień Chorego 2014 w Domu Pomocy Społecznej prowadzony przez Zakon kamilianów na ul. Cisowej 6 w Zabrzu Dzień Chorego 2014 w Domu Pomocy Społecznej prowadzony przez Zakon kamilianów na ul. Cisowej 6 w Zabrzu Dzień Chorego 2014 w Domu Pomocy Społecznej prowadzony przez Zakon kamilianów na ul. Cisowej 6 w Zabrzu Dzień Chorego 2014 w Domu Pomocy Społecznej prowadzony przez Zakon kamilianów na ul. Cisowej 6 w Zabrzu


Stronę wyświetlano 2758 razy
od 14 lutego 2014 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.