Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

1 czerwca w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski przewodniczył Eucharystii rozpoczynającej obchody 400-lecia śmierci św. Kamila de Lellis - założyciela zakonu kamilianów, patrona chorych, służby zdrowia i szpitali, w polskiej prowincji zgromadzenia.

ICZMP instytut, centrum zdrowia matki polki, Marek Jędraszewski, Arkadiusz Nowak, św. Kamil, Eucharystia,

Metropolita Łódzki celebrował Mszę św. w kaplicy Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Ostatnia aktualizacja: 03/06/2014; 14:19.
   


1 czerwca w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski przewodniczył Eucharystii rozpoczynającej obchody 400-lecia śmierci św. Kamila de Lellis – założyciela zakonu kamilianów, patrona chorych, służby zdrowia i szpitali, w polskiej prowincji zgromadzenia. W uroczystości uczestniczył m.in. prowincjał o. dr Arkadiusz Nowak MI, łódzcy kamilianie - o. Tomasz Bajda MI i o. Marek Mańka MI – kapelani szpitala, ks. kan. Paweł Sudowski, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia oraz kapłani z dekanatu Łódź Chojny. W kaplicy szpitala modlili się lekarze, pielęgniarki, położne i pacjentki wraz z rodzinami oraz dyrekcja placówki.

Metropolita Łódzki celebrował Mszę św. w kaplicy Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

- To miejsce jest przykładem realizacji człowieczych praw – dzięki odwadze i bezinteresowności pracujących tu ludzi, którzy oddają nie tylko swoją pracę, ale talent, serce, czas i poświęcenie wobec tych najmniejszych, czekających na szansę przeżycia – podkreślił Pasterz Kościoła Łódzkiego, podczas Mszy św. w kaplicy Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jest to prawdziwie Boże miejsce, gdzie toczy się także batalia o współczesną Europę: o to jaka ona będzie. Czy będzie zachowane prawo do życia od poczęcia, czy też może procedury będą decydowały kto przeżyje a kto nie? Dlatego modlimy się o "łaskę czułego sumienia, która każe iść odważnie i do końca - mówił w homilii Metropolita Łódzki.

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski podziękował posługującym w szpitalu kapłanom, tym którzy byli od początku istnienia szpitala i tym którzy są obecnie – ojcom kamilianom "za to, że w duchu charyzmatu św. Kamila świadczą miłość pokazując, że czerwony krzyż nie jest, jak przed wiekami znakiem hańby i bliskiej szubienicy, ale jest znakiem miłości ofiarnej i tętniącego miłością serca". Pasterz Archidiecezji Łódzkiej zaznaczył, że ICZMP jest szczególnym szpitalem. Jest miejscem, w którym walczy się o życie i realizuje pełne powołanie człowieka. Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Arcybiskup pobłogosławił wszystkich obecnych, matki oczekujące narodzin dziecka i ich rodziny.

Zdjęcia z uroczystości można znaleźć tutaj.

Red. Anna Skopińska
"Niedziela Łódzka"

źródło: Archidiecezja Łódzka. Autorskie prawa majątkowe Archidiecezji Łódzkiej

Stronę wyświetlano 2073 razy
od 28 maja 2014 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.