Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Przełożony Generalny jest dla Zakonu osobą niezwykle istotną. Nie tylko sprawuje najwyższą władzę nad wszystkimi członkami Instytutu, ale przede wszystkim jest odpowiedzialny za dobro całej wspólnoty zakonnej.

wizyta, Leocir Pessini, Generał Zakonu, Posługujących Chorym, Kamilianie, wspólnota, dom prowincjalny, Tarnowskie Góry

Wizyta Ojca Leocir Pessini - Generała Zakonu Posługujących Chorym Tarnowskie Góry 13-16 maj 2015r.

Ostatnia aktualizacja: 24/05/2015; 23:32.
   


Leocir PessiniPrzełożony Generalny jest dla Zakonu osobą niezwykle istotną. Nie tylko sprawuje najwyższą władzę nad wszystkimi członkami Instytutu, ale przede wszystkim jest odpowiedzialny za dobro całej wspólnoty zakonnej.

Dlatego z radością przyjęliśmy informację o pobycie o. Generała w Domu Prowincjalnym w Tarnowskich Górach w dniach 13-16 maja br.

W czasie swojej wizyty o. Generał odwiedził większość wspólnot stanowiących Polską Prowincję Zakonu. Poznał poszczególne dzieła oraz zakonników, którzy je tworzą.

W towarzystwie o.Prowincjała i o. Gianfranco Lunardon - sekretarza generalnego odwiedził obie wspólnoty w Zabrzu, wspólnotę i ośrodek w Hutkach, Zbrosławicach, Pilchowicach i Tarnowskich Górach. Szczególnie cenne było spotkanie o.Generała z najmłodszymi członkami naszej Prowincji: w Hutkach spotkał się z Nowicjuszami, natomiast w Burakowie z naszymi klerykami.

W dniu 14 maja o.Generał obchodził swoje urodziny. W związku z tym, w parafii św. Kamila w Zabrzu odbywała się Msza św. w jego intencji oraz uroczysta kolacja.

W sobotę 16 maja wizyta o.Generała dobiegła końca. Po odwiedzinach w naszej parafii w Tarnowskich Górach poleciał do Warszawy by rozpocząć doroczne spotkanie Prowincjałów, które w tym roku zostało zorganizowane w Centrum Kulturalnym Ojców Barnabitów w Warszawie.

O. Mariusz Banaszek MI
Stronę wyświetlano 1611 razy
od 18 maja 2015 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.