Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Spotkania Ojców Prowincjałów organizowane są rokrocznie w rożnych Prowincjach Zakonu. Jest to doskonała okazja do wzajemnego poznania, wymiany doświadczeń oraz rozmowy o bieżącej sytuacji Zakonu. Organizatorem i gospodarzem tegorocznego spotkania jest Prowincja Polska.

spotkanie prowincjałów, wizyta, Leocir Pessini, Generał Zakonu, Posługujących Chorym, Kamilianie, wspólnota, dom prowincjalny, Tarnowskie Góry

Spotkanie Prowincjałów Zakonu Posługujących Chorym Warszawa 16-24 maja 2015r.

Ostatnia aktualizacja: 24/05/2015; 23:31.
   


Spotkania Ojców Prowincjałów organizowane są rokrocznie w rożnych Prowincjach Zakonu. Jest to doskonała okazja do wzajemnego poznania, wymiany doświadczeń oraz rozmowy o bieżącej sytuacji Zakonu. Organizatorem i gospodarzem tegorocznego spotkania jest Prowincja Polska. Jest to dla nas zaszczyt i szczególne wyróżnienie, tym bardziej ze ostatnim razem odbyło się ono w Polsce w 1991 roku.

Leocir Pessini

Miejscem spotkania stało się Centrum Kulturalne Ojców Barnabitów znajdujące się w warszawskiej dzielnicy Mokotów.

Leocir Pessini

Pierwszy dzień to przybycie do Miejsca spotkania o. Generała, wszystkich tj. 30 Prowincjałów, delegatów i Konsulty Generalnej. Odbyła się rownież uroczysta kolacja podczas której o. Leocir Pessini - Generał Zakonu i o. Arkadiusz Nowak - Prowincjał Polskiej Prowincji powitali zgromadzonych Prowincjałów i delegatów.

Msza św. pod przewodnictwem Ks. Kard. Kazimierza Nycza

Zasadniczym obszarem tematycznym poniedziałkowych konferencji stały się tematy związane z kwestiami ekonomicznymi. Podjęto je po wprowadzeniu o. Generała oraz prezentacji o. Ekonoma Generalnego dotyczącej ogólnej kondycji finansowej Zakonu. Podjęto rownież temat Miedzynarodowego Instytutu Pastoralnej Teologii o profilu medycznym „Camilianum”, z działalności którego relację przedstawił br. Jose Carlos Bermejo.

Msza św. pod przewodnictwem Ks. Kard. Kazimierza Nycza

O godzinie 1830 odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem Ks. Kard. Kazimierza Nycza - Metropolitę Warszawskiego, po której odbyła się uroczysta kolacja.

O. Mariusz Banaszek MI
Stronę wyświetlano 1739 razy
od 18 maja 2015 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.