Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Strona powięcona Polskiej Prowincji Zakonu Ojców Kamilianów

zakon, Kamil, Kamilianie, Camilliani, Tarnowskie Góry, Proboszcz, wikary, prowincjał, de, Lellis, Parafia

Kamilianie w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki

Ostatnia aktualizacja: 29/12/2008; 13:44.
   


Kamilianie w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki Kamilianie w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki
Instytut "Centrum Zdrowia Matki Polki" w Łodzi został utworzony 16.09.1997r. na bazie Szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi jest jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce. Placówka składa się z dwóch głównych części: Ginekologiczno-Położniczej oraz Pediatrycznej. Jest wiodącym ośrodkiem referencyjnym perinatologicznym, ginekologicznym i pediatrycznym. Ze względu na swój wielodyscyplinarny charakter, zapewnia on wszechstronną opiekę nad kobietami z ciążą powikłaną cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, padaczką, chorobami serca, czy infekcjami. W Instytucie diagnozowane i leczone są najtrudniejsze przypadki patologii ginekologicznej oraz niepłodności kobiecej. W tej ogromnej placówce, sprawującej opiekę nad matką i dzieckiem do 18 roku życia, reprezentowany jest pełen wachlarz specjalności lekarskich. Rocznie przyjmowanych jest ok. 40 tysięcy pacjentów oraz udzielanych jest ok. 170 tysięcy porad lekarskich w poradniach przyszpitalnych. Instytut prowadzi szeroką i dynamiczną działalność naukową oraz dydaktyczno-szkoleniową. Współpracuje z Komitetem Badań Naukowych, Ministerstwem Zdrowia, Polską Akademią Nauk, Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego oraz bierze udział w ogólnokrajowych programach badawczych, m.in.: "Program poprawy opieki perinatalnej".

Kamilianie w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki
Kamilianie w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki                  Kamilianie w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki

15 września 2007 roku Zakon Posługujących Chorym rozpoczyna współpracę z Instytutem i z Archidiecezją Łódzką. Nasi dwaj współbracia o. Krzysztof Wilk i o. Marek Mańka zaczynają swoją służbę jako kapelani Instytutu a także otwierają nasza nową wspólnotę w Archidiecezji Łódzkiej za aprobatą i błogosławieństwem Pasterza Archidiecezji Biskupa Władysława Ziółka.

Życzymy naszym współbraciom błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Uzdrowienie Chorych i niech Święty Kamil, Ojciec naszego Zakonu, prowadzi i strzeże naszych współbraci.

Stronę wyświetlano 4736 razy
od 14 września 2007 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.