Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

W niedzielę 30 września w Kościele Św. Kamila w Berlinie - Charlottenburgu odbyły się uroczystości z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich Ojca Henryka Sosny i 25 - lecia życia zakonnego Brata Wacława Mroza.

Arkadiusz Nowak, Berlin, Charlottenburg, Wacław, Mróz, Henryk, Sosna, Ireneusz, Sajewicz, Kardynał, Georg, Sterzinsky

Uroczystości w Berlinie

Ostatnia aktualizacja: 29/12/2008; 13:44.
   


Kardynał Georg Sterzinsky W niedzielę 30 września w Kościele Św. Kamila w Berlinie - Charlottenburgu odbyły się uroczystości z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich Ojca Henryka Sosny i 25 - lecia życia zakonnego Brata Wacława Mroza. Tego dnia została odprawiona uroczysta Msza Św. której przewodniczył Ojciec Henryk. Wraz z nim dziękczynną Mszę Św. sprawowali: O. Dietmar Weber - Prowincjał niemieckiej Prowincji Kamilianów - który wygłosił okolicznościową homilię, O. Arkadiusz Nowak - prowincjał polskiej Prowincji Kamilianów, O. Ireneusz Sajewicz - Wiceprowincjał, O. Krystian Respondek - proboszcz Parafii Św. Kamila w Berlinie oraz O. Krzysztof Wilk, były przełożony wspólnoty w Berlinie. W czasie uroczystej celebry chór wykonał Messe solennelle cis - mol Louisa Vierne. Po Mszy Św. odbyło się spotkanie w sali parafialnej i uroczysty obiad, przygotowany przez parafian. Wspólne spotkanie uświetnili soliści Opery berlińskiej.

We wtorek 16 października, w dzień wspomnienia Św. Jadwigi Śląskiej, Patronki Archidiecezji Berlińskiej, w budynku Akademii Berlińskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli wspólnot zakonnych pracujących w Archidiecezji z Kardynałem Georgiem Sterzinskym. Polską Prowincję Zakonu reprezentowali: O. Ireneusz Sajewicz - Wiceprowincjał i O. Henryk Sosna - Przełożony wspólnoty kamiliańskiej w Berlinie. Spotkanie miało na celu zapoznanie z sytuacją poszczególnych wspólnot zakonnych, przede wszystkim z charakterem działań duszpasterskich, które podejmują, problemami z jakimi borykają się w swojej posłudze oraz planami konkretnych działań. Ze swojej strony również Ksiądz Kardynał przedstawił plan pracy duszpasterskiej w archidiecezji oraz wskazał na te konkretne dzieła, które są i nadal powinny być podejmowane we współpracy z poszczególnymi zakonami. Spotkanie zakończyło się zachętą do dalszej współpracy.Stronę wyświetlano 4326 razy
od 29 października 2007 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.