Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Dzień Dziecka Utraconego - 15 października 2009

Dzień Dziecka Utraconego, dlaczego, organizacja, strata dziecka, dziecko, chore

Dzień Dziecka Utraconego - 15 października 2009

Ostatnia aktualizacja: 13/10/2009; 17:19.
   


Dzień dziecka utraconegoPragniemy poinformować, że z inicjatywy grupy osieroconych rodziców skupionych wokół organizacji DLACZEGO, od 2004 roku, 15 października jest w Polsce obchodzony jako Dzień Dziecka Utraconego.

W Polsce ponad 40 tys. rodziców doświadcza straty dziecka w wyniku poronienia, kolejne 2 tys. dzieci rodzi się martwo, około 5-u tysiącom nie będzie dane dożyć do 18-tych urodzin. Najbardziej niepokojący wydaje się wzrost przedwczesnej śmiertelności dzieci starszych. Statystyki od roku 2005 wyraźnie wskazują wrastającą liczbę umierających dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat z powodów urazów, zatruć, wypadków i samobójstw. Jest to wymowny wskaźnik narastających zagrożeń cywilizacyjnych takich jak wypadki komunikacyjne, narkotyki, alkohol itp.

Strata oczekiwanego, niejednokrotnie jedynego dziecka, w każdym momencie jego życia, jest dla rodziców i rodziny niewyobrażalną tragedią. Mimo tego śmierć dzieci wydaje się być niezauważana społecznie. Dla konsumpcyjnie nastawionego społeczeństwa jest niewygodna, zbyt tragiczna, niezrozumiała i kłopotliwa. Wielu ludzi nie umie się zachować w obliczu takiego dramatu, w efekcie czego świadomie lub nie skazuje osamotnionych rodziców na społeczny ostracyzm, życie w izolacji.

Do tej pory spotkania i nabożeństwa owocowały samym dobrem, niosąc ulgę w cierpieniu i jednocząc rodziców w żałobie z resztą społeczeństwa. Niech Dzień Dziecka Utraconego stanie się dniem pamięci, modlitwy i zadumy nie tylko dla osieroconych rodziców, ale też dla całego społeczeństwa, do którego, z całym naszym bagażem doświadczeń, chcemy przynależeć.

W tym roku spotkania oraz Msze Św. w intencji Dzieci Utraconych oraz ich rodziców, odbędą się między innymi w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Rzeszowie, Legionowie, Radzyminie, na Majdanku, w Łodzi i wielu innych miejscach.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram spotkań znajdują się na stronie www.dlaczego.org.pl

Stronę wyświetlano 4926 razy
od 13 października 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.