Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Doroczne spotkanie Konsulty Generalnej, Prowincjałów i Przedstawicieli Zakonu - Bangalore (Indie) 25-30 października 2009r.

Konsulta, generalna, konsulta generalna, prowincjał, zakon, bangalore, Snehadaan Campus,

Doroczne spotkanie Konsulty Generalnej

Ostatnia aktualizacja: 16/11/2009; 10:24.
   


DOROCZNE SPOTKANIE KONSULTY GENERALNEJ, PROWINCJAŁÓW I PRZEDSTAWICIELI ZAKONU - Bangalore (Indie)
25-30 października 2009r.

Konsulta Generalna

«Stając w obliczu kryzysu, jesteśmy świadomi, że nie możemy więcej działać samotnie, lecz - wręcz przeciwnie - potrzebujemy umocnienia współpracy»

Wśród bujnej zieleni Snehadaan Campus, członkowie Konsulty Generalnej, Prowincjałowie i Delegaci Zakonu, zakończyli 30 października swe doroczne spotkanie.
Prowincję Polską reprezentowali: o. Prowincjał Arkadiusz Nowak i o. Benedykt Mika - sekretarz prowincji.

Spotkanie rozpoczęło się formalnie w poniedziałek, 26 października. Otworzyła je seria wielkich dla naszego Zakonu uroczystości, związanych z obchodami XXV-lecia obecności Zakonu Kamilianów w Indiach, erygowaniem Vice Prowincji i otwarciem miejscowego Ośrodka Duszpasterskiego. Obchody trwały nieustannie przez pięć dni, aż do 30 października. Uczestnicy (w liczbie 23, ponieważ nieobecni byli Wikariusz Generalny, O. Jesus Ruiz, Vice Prowincjał z Peru, O. Morante i przedstawiciel z Beninu O. Allognon) byli zajęci udziałem w długich sesjach, a nieliczne przerwy w czasie wolnym wypełniały im spotkania nieformalne.

Głównym punktem spotkań była analiza sytuacji w Europie i jej skutki dla życia Zakonu. Chociaż uczestnicy byli świadomi kryzysu, zobowiązali się do dalszego badania tego zjawiska, w poszukiwaniu rozwiązań dla odnowy obecności Kamlianów, nie tylko na kontynencie europejskim, lecz także w całym świecie. Świadomi faktu, że kryzys niesie za sobą również możliwości do wykorzystania, Przełożeni Zakonu podjęli zobowiązanie, iż nie ulegną zniechęceniu, lecz przeciwnie, dokonają reform, pozwalających na kontynuowanie doświadczeń naszego charyzmatu. Europie i całemu światu nadal potrzebne jest orędzie zbawienia, wypływające z Miłosiernego Serca Chrystusa!

Konsulcie Generalnej zostało powierzone zadanie utworzenia grupy badawczej, która podejmie analizę zjawiska, sugerując rozwiązania, jakie zostaną następnie przestudiowane i zastosowane przez Konsultę i Prowincjałów. To proces długotrwały, może nawet nie bezbolesny, lecz wsparty pewnością, że charyzmat Świętego Kamila i jego Zakonu nie utracił nic ze swego sensu i znaczenia.

Podczas spotkania podjęto również inne tematy, a szczególnie dużo czasu poświęcono na omówienie Dokumentu "Wytyczne rozwoju Zakonu", który stanowi rodzaj vademecum dla przyszłej pracy misyjnej. Reasumując, podczas gdy z jednej strony mamy do czynienia z recesją, z drugiej zaś strony widoczne są nowe siły, które chcą nadal dawać świadectwo i rozwijać nasz charyzmat. Być może właśnie to stanowi najwyraźniejszy znak czasu: na scenie świata i Kościoła nie istnieje już wyłącznie jeden czynnik twórczy, lecz nowe narody domagają się pełnoprawnego wejścia i wypełnienia swoich zadań. Ta ostatnia koncepcja była bardzo podkreślana podczas spotkania w Bangalore, nie tylko z powodu doskonałej organizacji współbraci z Indii, lecz dla coraz większego udziału w Zakonie współbraci z nowopowstałych Prowincji.

Spotkanie było, jak zwykle, braterską okazją do odnowienia zobowiązań i wzmocnienia jedności Zakonu. «Podejmując wyzwanie kryzysu, jesteśmy świadomi, że nie możemy więcej działać samotnie, lecz - wręcz przeciwnie - potrzebujemy umocnienia współpracy» oto kluczowe słowa tego spotkania. Czujemy, że wracamy do naszych codziennych zajęć z większą ufnością, a być może także ze szczyptą optymizmu!
Oto kilkanaście zdjęć z tego spotkania:

konsulta01.jpg
(83,6 KB)
konsulta02.jpg
(86,0 KB)
konsulta03.jpg
(71,0 KB)
konsulta04.jpg
(77,1 KB)
konsulta05.jpg
(69,5 KB)
konsulta06.jpg
(93,2 KB)
konsulta07.jpg
(66,1 KB)
konsulta08.jpg
(144,5 KB)
konsulta09.jpg
(121,9 KB)
konsulta10.jpg
(95,0 KB)
konsulta11.jpg
(94,6 KB)
konsulta12.jpg
(82,4 KB)
konsulta13.jpg
(84,3 KB)
konsulta14.jpg
(104,8 KB)
konsulta15.jpg
(92,2 KB)
konsulta16.jpg
(103,0 KB)
konsulta17.jpg
(80,9 KB)
konsulta18.jpg
(80,7 KB)
konsulta19.jpg
(47,7 KB)
konsulta20.jpg
(83,7 KB)
  konsulta21.jpg
(79,7 KB)
konsulta22.jpg
(85,3 KB)
 
Stronę wyświetlano 3556 razy
od 16 listopada 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.