Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

HAITI - Apel Generała Zakonu OO. Kamilianów

Haiti trzęsienie ziemi, Haiti, trzęsienie ziemi, apel generała, generał kamilianów, pomoc, nr konta

HAITI - Apel Generała Zakonu OO. Kamilianów

Ostatnia aktualizacja: 16/01/2010; 19:23.
   


Haiti - mapa
Rzym, dn. 16.01.2010 r.  

Drodzy Współbracia,
pragniemy wyrazić naszym współbraciom Kamilianom z delegacji Haiti żywe więzi solidarności w związku z tragedią, która dotknęła ich tak mocno.

Ich zjednoczenie z mieszkańcami Haiti jest teraz bardzo mocne - uczestniczą w bólu, żalu i niepewności jutra ze wszystkimi braćmi i siostrami na tej doświadczonej tak wielkim dramatem wyspie.

W obliczu tej tragedii wielu z Was z poszczególnych prowincji przychodzi już z pomocą. W ten sposób wyrażamy prawdziwą i głęboką jedność w Zakonie.

Jak wiecie - rozmawialiśmy o tym niedawno w Indiach, od wielu lat nasz Zakon chciał wyrazić swoją obecność w świecie zagrożeń niosąc pomoc finansową i medyczną w ramach specjalnego Biuro Animacji i Koordynacji. Wykorzystujemy do tego centralę CTF /Camillian Task Force/.

Jest to organizacji w ciągu ostatnich lat bardzo aktywna i wiarygodna. Niesie pomoc w sytuacjach krytycznych zarówno poprzez zbiórkę funduszy a także poprzez szkolenie personelu i bezpośrednią obecność naszych Kamiliańskich ekip ratunkowych na miejscu katastrof.

Camillian Task Force poprzez swoją służbę - tak jak chce tego nasz Zakon, podkreśla obecność Kamilianów w sytuacjach wielkich tragedii, które dzieją się na całym świecie. CTF zbiera fundusze na działalność przeznaczoną dla konkretnie określonej sytuacji kryzysowej. W ten sposób Camillian Task Force w partnerstwie z poszczególnymi Prowincjami może, rozszerzyć swoje możliwości i zakres ofiarowanej pomocy.

Dzisiaj razem z CTF pozostajemy solidarni z cierpiącymi mieszkańcami Haiti i jako wszystkie prowincje deklarujemy nasza pomoc.

W porozumieniu z O. Cipriano - Prowincjałem Piemonckim, szybko ustaliliśmy warunki wsparcia finansowego i zasobów ludzkich, które mają być przeznaczone dla naszej Kamiliańskiej misji na Haiti.

Prosimy abyście w swoich prowincjach dołączyli się grona tych, którym nie jest obojętny los cierpiących na Haiti. W tym celu wraz z O. Cipriano podajemy konto, na które prosimy wysyłać pieniądze, przeznaczone na wsparcie Misji na Haiti:

Dla: MADIAN ORIZZONTI ONLUS
Bank: Banca Popolare di Bergamo
konto: IT64 M054 2801 0000 0000 0077749
Tytułem: Causale terremoto Haiti

Dla wszystkich i każdego z Was wdzięczność:

P. Renato Salvatore Generale P. Joaqim Cipriano - Proviciale
Stronę wyświetlano 4934 razy
od 16 stycznia 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.